Z DZIECKIEM W DOMU: Oczaki

937
0
Udostępnij
Kiedy:
kwiecień 1, 2020 całodniowy Europe/Warsaw Strefa czasowa
2020-04-01T00:00:00+02:00
2020-04-02T00:00:00+02:00

W związku z zaistniałą sytuacją – zamknięciem szkół i przedszkoli, dużo osób pozostanie ze swoimi pociechami w domu.

Pomysłów na spędzanie wolnego czasu jest tyle, ilu ludzi na ziemi, a nawet o wiele, wiele więcej. W dobie elektroniki, wszechobecnych telefonów komórkowych, tabletów i tym podobnych proponujemy analogowe formy zabawy, a przede wszystkim prowokujące bezpośredni kontakt i zabawę z członkami rodziny.

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu facebook.com/13muz, gdzie codziennie w ramach akcji „Z dzieckiem w domu” staramy się umieszczać nowe propozycje.

Życzymy dużo zdrowia oraz mile spędzonego czasu w domu w gronie najbliższych!

Oczaki / 1 kwietnia 2020

Prosta, śmieszna i angażująca zabawa, do której w zasadzie potrzebujemy tylko mieć czas. Można wykorzystać ten, który zazwyczaj poświęcaliśmy na dojazdy; przedszkole, szkoła, praca, etc.

Zdziwicie się ile „Oczaki” potrafią i na jak długo potrafią Was zająć. Ale o tym za chwilę.

Jak wykonać „Oczaka”? W zasadzie połowę, tę lepszą oczywiście, a co!, macie pod ręką 😉

Na zewnętrznej części dłoni rysujemy oczy nos i, jakże by inaczej, uśmiech! – to będzie nasza buzia. Za nogi posłużą nam palec wskazujący i środkowy.

My znaleźliśmy w szufladzie niezużyte plastikowe oczy 😉 więc zamiast malować nakleiliśmy je na dłonie.

No to: 3, 2, 1… Zaczynamy!

„Oczakami” możemy zrobić mini teatrzyk, kopać mini piłkę, grać w kapsle, „Oczak” może stać się naszym mega kumplem, możemy nawet rozmawiać ze sobą „Oczakami”…

Każdy „Oczak”, tak jak każdy, zwłaszcza teraz, musi dbać o higienę i solidnie się umyć, a tym samym zniknąć, jak za pomocą czarodziejskiej różdżki, by znów do nas powrócić, kiedy tylko przyjdzie na to nam ochota! 😉

Prosta niewymagająca materiałów zabawa angażująca dzieci, której największą zaletą jest pozytywne oddziaływanie na wyobraźnię dziecka. A jak powszechnie wiadomo dla prawidłowego rozwoju dziecka potrzebna jest stymulacja zarówno „logicznej” lewej półkuli mózgu, jak i „artystycznej” prawej, która odpowiada za intuicję, wyobrażenia i kreatywność. Dlatego jak już Wasze pociechy rozprawią się ze „zdalną pracą domową” to pozwólcie im do woli korzystać z własnej wyobraźni w zabawie z np. „Oczakiem”, nawet jeśli ich zabawa wyda się Wam „kosmiczna”, „dziwna” i „nie logiczna” – to bardzo dla nich ważne.

Bądźcie z nami! W domu!

Udostępnij

Dostępność cyfrowa