Tomek Licak (Inspektor Jass) znany szczeciński muzyk i nauczyciel akademicki Akademii Sztuki, członek stowarzyszenia SZOK – Szczecińska Offensywa Kulturalna, zaprasza na cykl comiesięcznych spotkań z jazzem. Materiał muzyczny na każdym spotkaniu jest inny, różne są również składy muzyków, a samą muzykę Tomek ubarwia ciekawymi opowieściami.

„ …Podobno pod koniec XIX wieku wśród nowoorleańskich doków i szemranych dzielnic, w wielokulturowym tyglu, eksplodowała nowa siła… jazz. Od tamtego czasu gatunek ten ewoluował, ulegając wpływom społecznym, kulturowym, a nawet politycznym, aby w ostatnich latach zostać wpisanym na światową listę dziedzictwa UNESCO. Dziś grany jest na całym świecie, w wielkich salach koncertowych, małych klubach i na ulicach miast. Niezależnie od miejsca, w którym się pojawia, siła improwizacji sprawia, że jazz jest muzyką pełną życia, która niezmiennie przyciąga do siebie artystów i odbiorców.

Przygotowaliśmy dla Państwa cykl koncertów, podczas którego udamy się wspólnie na poszukiwania najciekawszych jazzowych historii. Zapuścimy się w nieznane dotąd rejony, by odpowiedzieć na pytania takie jak: czym różni się bop od swingu i dlaczego Lee Morgan został zastrzelony podczas solówki.” – Tomasz Licak

Cykl skierowany do miłośników jazzu, studentów i muzyków, dla wszystkich, którzy wspólnie z nami chcą zgłębiać historię jazzu.

Termin najbliższego koncertu wraz z opisem znajduje się w AKTUALNOŚCIACH na stronie głównej – serdecznie zapraszamy!

Tomasz Licak został wyróżniony honorowym tytułem „Ambasador Szczecina” 2021.