Najstarsza cykliczna impreza z muzyką latynoamerykańską w Polsce, która gości od ponad 25 lat w niedzielne wieczory w Szczecinie. Jej autorem jest Waldemar Kulpa, który powołał ją do życia w styczniu 1994r. w Kontrastach.

Muzyka, która przewija się podczas wieczorów: salsa, merengue, bachata, kizomba, cha cha, rumba, reggaeton, tango argentyńskie itd…

Mało kto wie, że Szczecin to bardzo szczególne miejsce na salsowej mapie Polski. W SCK Kontrasty odbywała się bowiem przez ponad 17 lat najstarsza cykliczna impreza z muzyką latynoamerykańską w Polsce. Nie w Warszawie, nie w Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu, tylko właśnie w Szczecinie! Jest to najbardziej rozpoznawalna szczecińska impreza z Salsą oraz Latino.

Mimo smutnego faktu zamknięcia 50-letniego przybytku kultury studenckiej, czyli SCK Kontrasty, impreza z tak bogatą historią nie zniknęła z kulturalnej mapy miasta. 14 sierpnia 2011r. odbyła się reaktywacja Tropicany w Rocker Club i trwała impreza w tym klubie aż do końca października 2013. Nowy rozdział rozpoczął się 3 listopada 2013r. Klub Muzyczny Browar Polski stał się w każdą niedzielę tym klubem, gdzie szczecińscy salseros i entuzjaści gorących rytmów latynoamerykańskich znaleźli swoje miejsce. Od 3 września 2017 impreza zyskała nową przestrzeń Salę Kominkową Domu Kultury „13 Muz”. Od 17 czerwca 2018 r. do końca września 2019 r. imprezę Club Tropicana gościła Scena Nowy Browar. Od października 2019 r. spotkamy się w nowej przestrzeni… na dwóch parkietach i już od g.19!!! Miejsce wydarzenia: Kafe Taniec, ul. Jagiellońska 67.

I tak co tydzień Waldek Kulpa (autor imprezy i przez wiele lat prowadzący jako DJ Val de Maros), Dom Kultury „13 Muz” zapraszają wszystkich sympatyków tej imprezy, jak i tych którzy przyjdą na nią po raz pierwszy…

Na drugim parkiecie od g.19 zapraszamy również na Kizombowy Podwieczorek, podczas którego tańczona jest tylko kizomba.

Prowadzą: DJ Eve, Timbaila, Dariusz, El Piedro, Marlon, Piotr, Tequila i inni…

Organizator: Dom Kultury „13 Muz”

Partner i miejsce: Kafe Taniec

Wstęp 10 zł