paź
2
niedz.
do 30.04. / „Ukryta wystawa” – Eksperymentalne Place Zabaw w galerii sztuki Tworzę się w Domu Kultury „13 Muz”
paź 2 2022@13:00 – kw. 30 2023@16:00

2 października o godz.13:00 zapraszamy do Galerii Tworzę się na otwarcie wystawy – wstęp wolny.

Zdjęcia z otwarcia

„Ukryta wystawa” jest zaproszeniem do zabawy i kontemplacji w przestrzeni związanej ze sztuką.

Poprzez poszukiwanie i uważność, dzieci i młodzież będą odkrywać świat sztuki, a w nim takie zagadnienia jak: minimalizm, biel w sztuce, kamuflaż, miejsca rozpalające umysł, wywołujące emocje i inspirujące. Wspólnie z zaproszonymi artystkami i artystami, stworzyliśmy wystawę, która pomoże rozbudzić ciekawość, zachęci do poszukiwań i odkryć, w myśl hasła: „Ciekawość – pierwszy stopień do rozwoju”.  Tym razem Galeria Tworzę się stało się typową galerią „white cube”, co może zaskoczyć jej stałych bywalców, przyzwyczajonych do wymyślnych scenografii. Przy pomocy oszczędnych środków i minimalistycznej formy, zapraszamy dzieci i młodzież do odkrywania sztuki współczesnej, tego, co „niewidoczne dla oczu”, do uważności, dostrzegania detali i odkrywania własnej ścieżki wrażeń.

„Ukryta wystawa” jest także pretekstem do mówienia o rzeczach ważnych: ukrytych historiach, obalaniu stereotypów, wstydzie, wykluczeniu i nietolerancji, ale też o poszukiwaniu prawdy, odkrywaniu siebie oraz „zdejmowaniu masek”. To co zamiecione pod dywan, ukryte w szafach, zepchnięte i wyparte ma teraz głos.

Wiek: 6+ (ścieżka nr 1 dzieci), 11+ (ścieżka nr 2 młodzież)

Kuratorka projektu i koncepcja: Paulina Ratajczak

Współtwórczynie/Współtwórcy: Karolina Gołębiowska, Dominika Wyrobek, Agata Wolniewicz, Joanna Bronisławska, Marek Mierzejewski, Karolina Breguła, Katarzyna Mierzejewska, Izabela Plucińska, Paweł Kula, Maria Kula, Michał Bałdyga, Zofia Kiciński

Współpraca: Wojtek Biernawski, Marcin Strugliński, Tomasz Gacek, Oskar Ejsmont, Remigiusz Suda, Grupa Filmowa “Kino Svoboda”, Szymon Herbuś

Link do wystawy

Kiedy i jak odwiedzić wystawę?

– w niedziele (z wyjątkiem 19.02.) twórcze działania w galerii sztuki o godz.: 11:00, 12:45 i 14:30, bilety: 5 zł / www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

– od poniedziałku do piątku warsztaty twórcze dla grup zorganizowanych w godz. 9:30-16:00, wstęp 12 zł/dziecko – obowiązują zapisy: tworzesie@gmail.com

Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”

Wystawa współfinansowana jest ze środków Miasta Szczecin.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Ukryta wystawa – plac zabaw w galerii sztuki” oraz „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie”.

Partnerzy: Wydawnictwo „Dwie Siostry”, Wydawnictwo Format, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Wydawnictwo Na przykład, Sektor 3 Szczecin, kampania „Wszyscy jesteśmy superbohaterami”, Stowarzyszenie Officyna, Stowarzyszenie Kamera

Partnerzy medialni: wSzczecinie.pl, Kurier Szczeciński, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecina, Miasto Atrakcji

sty
18
śr.
18.01. / Galeria Foyer – Katarzyna Zwolak – „Szkice intuicyjne”
sty 18@17:00 – lut 7@18:00

18.01.2023 środa g. 17:00

Zdjęcia z wernisażu

18 stycznia (środa) o godz.17:00 zapraszamy do Galerii Foyer na otwarcie wystawy – wstęp wolny.

Wystawa czynna: 18.01.-07.02.2023 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00 oraz w trakcie trwania wydarzeń – wstęp wolny.

Na wystawie prezentowane są prace Katarzyny Zwolak, wykładowczyni Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Architektury Wnętrz: malarstwo, rysunki oraz projekty wnętrz.

„Jedno oko widzi, drugie czuje” – Paul Klee

Podświadomość stała się punktem wyjścia dla wystawy i cyklu intuicyjnych szkiców tworzonych jako pozbawiona intencji bazgrota. Zapisany w rysunku gest, zamyślony ruch dłoni, dał impuls do powstania prac malarskich, wykonanych w różnorodnych technikach. Prezentowane prace stanowiły część procesu projektowego, będącego formą dialogu pomiędzy niewerbalnym odczuwaniem, wyrażonym w działaniach artystycznych, a racjonalnym myśleniem stanowiącym istotną część przestrzennego myślenia koncepcyjnego.

Rysunek i malarstwo wykorzystano jako narzędzie do tworzenia nowych pomysłów, które zostały zastosowane we wnętrzach architektonicznych. Przedstawione na wystawie wizualizacje oraz realizacje architektoniczne są finalnym rezultatem drogi wiodącej od nieuświadomionej intuicji do przemyślanej ekspresji projektowej.

Kuratorką wystawy jest Agata Pełechaty.

Wystawa współorganizowana z Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie.

Wydarzenie na FB

lut
6
pon.
06.02. / Inspektor Jass na tropie: Christmas After Party
lut 6@19:00

06.02.2023 poniedziałek g. 19:00

Okres kolędowania trwa w najlepsze, a my z roku na rok poznajemy coraz to nowe tradycje świątecznych pieśni z całego świata. W tym roku Inspektor Jass postanowił dla Państwa przygotować specjalny dodatek w postaci kolędowego „After Party”.  Podczas tego wyjątkowego koncertu zaprezentuje się big-band będący owocem nowej współpracy pedagogów, studentów i uczniów Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Połączona orkiestra wraz z solistami zaprezentuje różnorodne świąteczne tradycje muzyczne, a oprócz swingujących kolęd amerykańskich, usłyszymy również utwory z innych zakątków świata, w oryginalnych aranżacjach. Dodatkowo usłyszą Państwo aranżacje, które przygotowali sami uczniowie. Na ten wieczór pełen muzycznych wrażeń zapraszamy bardzo serdecznie tym bardziej, że Inspektor będzie wtedy również obchodził… 6 urodziny!

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: normalny 20 zł / ulgowy 10 zł (uczniowie, studenci, seniorzy) / www.bilety.fm

Bilety są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Wydarzenie na FB

lut
8
śr.
08.02. / Galeria Foyer – Barbara Chełstowska  – „Przechodnie” – wystawa prac uczennicy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie
lut 8@17:00 – mar 14@18:00

08.02.2023 środa g. 17:00

8 lutego o godz.17:00 zapraszamy do Galerii Foyer na otwarcie wystawy – wstęp wolny.

Wystawa czynna: 08.02.-14.03.2023 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00 oraz w trakcie trwania wydarzeń – wstęp wolny.

Na wystawie prezentowane są prace Barbary Chełstowskiej, uczennicy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie.

„Nazywam się Barbara Chełstowska, jestem uczennicą trzeciej klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie, w tej właśnie szkole rozpoczęła się moja historia z grafiką warsztatową, która jest jednym z moich największych zainteresowań, od początku mojej pracy z grafiką udało mi się wypróbować wiele technik graficznych, z większością z nich wciąż działam na co dzień, jednak od dłuższego czasu najbliższa pozostaje mi akwaforta, w której to wykonana została duża część moich prac. Poza grafiką pracuję również w wielu technikach rysunkowych.

Główną tematyką mojej wystawy są postacie ludzkie, są to osoby, które mijamy codziennie, nie zauważając ich, przedstawiam tutaj w większości osoby starsze, postacie te znajdują się w codziennych, przyziemnych dla każdego sytuacjach, na które zazwyczaj nie poświęca się szczególnej uwagi” – Barbara Chełstowska

Wydarzenie na FB

lut
11
sob.
11.02. / „Różne odcienie miłości” – koncert charytatywny
lut 11@17:00

11.02.2023 sobota g. 17:00

„Usta milczą, dusza śpiewa. Kochaj mnie….” Czy może być coś piękniejszego niż wyznanie miłości poprzez muzykę?

Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny „Różne odcienie miłości”, w którego programie znalazły się najpiękniejsze pieśni, arie operowe, operetkowe i musicalowe.

Kwota zebrana z koncertu będzie przeznaczona na szkolenie psa przewodnika dla osoby niewidomej.

Więcej: https://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/wioletta_jagucka-metel_16649/

Kiara Kotlarek-Adamiak – sopran
Aneta Witosz – sopran
Weronika Koko – sopran
Julia Abramczyk – mezzosopran
Jadwiga Bosacka – mezzosopran
Patryk Ufir – tenor
Maciej Skowronek – fortepian

Opieka wokalna – Beata Dunin-Wąsowicz

Organizatorami koncertu są Jadwiga Bosacka i Alexander Moroz.

Miejsce: Sala Kominkowa

Wstęp – zbiórka / W związku z tym, że jest to koncert charytatywny, opłatą za wejście będzie wrzucenie dowolnej kwoty do oznaczonej puszki – liczba miejsc na widowni jest ograniczona

Wydarzenie na FB

lut
13
pon.
13-24.02. / Półkolonie zimowe
lut 13@07:30 – lut 24@17:00

13-24.02.2023 poniedziałek – piątek g. 7:30-17:00

Zapraszamy na półkolonie zimowe (całodzienne warsztaty) z nienudno.pl.

Wspaniali uczestnicy zajęć z nienudno! Zapraszamy Was serdecznie do cudownej zabawy podczas zimowych półkolonii.

Zobowiązujemy się do:
– zapewnienia doskonałej i urozmaiconej zabawy
– zapewnienia bezpiecznego wypoczynku
– przygotowania wciągających scenariuszy zajęć
– zapewnienia opieki w godzinach: 7:30-17:00
– zapewnienia wyżywienia: śniadanie, obiad (zupa i II danie), podwieczorek (bierzemy pod uwagę alergie pokarmowe)

Co będzie na Was czekać:
– dużo sportu
– nowe, fantastyczne znajomości
– grupy podzielone wg wieku (do 15 osób)
– doskonale przygotowana kadra, posiadająca doświadczenie w pracy z dziećmi
– wyjątkowe scenariusze zajęć
– dwa super programy – Mundial w Minecrafcie oraz Kapitan Minecraft
– programowanie w świecie Minecraft
– robotyka
– eksperymenty
– i wiele innych atrakcji

I turnus: 13-17.02.
II turnus: 20-24.02.

Cena jednego turnusu: 747 zł (jest to cena promocyjna dla naszych klientów, cena dla pozostałych osób: 797 zł)
Istnieje również możliwości wykupienia jednodniowego karnetu wstępu, cena za dzień: 197 zł

Miejsca: Sala Kominkowa, Sala Lustrzana, Sala Edukacyjna

Zapisy i dodatkowe informacje: 731 904 004 oraz szczecin@nienudno.pl

Organizator: Nienudno.pl / www.nienudno.pl/polkolonie-z-nienudno-pl

Partner: Dom Kultury „13 Muz”

Wydarzenie na FB

lut
14
wt.
14.02. / Love Magic Show – Walentynki
lut 14@19:00

14.02.2023 wtorek g. 19:00

Love Magic Show to połączenie magii oraz widowiskowych efektów specjalnych. Spektakl magiczny iluzjonisty One gwarantuje rozrywkę na najwyższym, światowym poziomie. Love Magic Show to idealny pomysł na walentynkowy wieczór. Spektakularne iluzje wprowadzą Was w magiczny klimat tego dnia. Starannie wyreżyserowane show trzyma w napięciu od samego początku, aż do końca. Dajcie się oczarować!

One to profesjonalny iluzjonista, mistrz tworzenia magicznego klimatu. Zdobywca Trzeciej Nagrody na Światowym i Międzynarodowym Kongresie Iluzjonistów. Nagradzany za wysoki poziom artystyczny oraz za oryginalność programu. Gość wielu programów telewizyjnych.

Miejsce: Sala Kominkowa
Czas trwania: 50 min

Bilety: 30 zł / www.bilety.fm

Bilety są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Wydarzenie na FB

lut
15
śr.
15.02. / Duet Activ Music – koncert karnawałowo-walentynkowy
lut 15@19:00

15.02.2023 środa g. 19:00

W repertuarze koncertu znalazły się covery popularnych polskich i zagranicznych utworów.

Wystąpi Duet Activ Music w składzie:
Koletta Krauze-Orchowska
Elżbieta Jacewicz

Duet Activ Music powstał przy Klubie Seniora „Activ”. Jego głównym celem jest przekazywanie słuchaczom pozytywnej energii. Koncerty zespołu cieszą się dużą popularnością, zarówno wśród dzieci, jak i wśród seniorów, którzy na występach duetu świetnie się bawią, integrują i poznają, zmniejszając tym samym poczucie osamotnienia i izolacji. Swoją muzyczną pasję duet realizuje także w Chórze Amatorskim przy Operze na Zamku w Szczecinie.

Miejsce: Sala Kominkowa

Wstęp wolny

Wydarzenie na FB

lut
18
sob.
18.02. / Warsztaty sztuki magicznej
lut 18@11:00 – 12:00

18.02.2023 sobota g. 11:00 (8-10 lat), g. 12:00 (powyżej 10 lat)

Warsztaty iluzji z magikiem Patrykiem to świetny przepis na wesołe i aktywne spędzenie czasu. Młodzi adepci mają niecodzienną szansę nauczyć się sztuk magicznych przy użyciu łatwo dostępnych przedmiotów, takich jak karty do gry, monety, gumki recepturki, itp. Iluzje są na tyle łatwe w wykonaniu, aby każdy niezależnie od wieku był w stanie je opanować, ale na tyle widowiskowe, że zadziwią nawet największego sceptyka!

Miejsce: Sala Lustrzana
Czas trwania: 45 min

Bilety: dziecko 25 zł / g. 11:00 (8-10 lat) / g. 12:00 (powyżej 10 lat)

Bilety są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Wydarzenie na FB

18.02. / Bajka Światłogniem pisana
lut 18@14:30

18.02.2023 sobota g. 14:30

Niezapomniane przedstawienie teatralne, dla którego klasyczna scena to za mało! Wychodzimy poza ramy zwykłego przedstawienia dla dzieci, łącząc fabułę z pięknem światła, a także baniek, laserów i tańca…

W programie m.in.: przegląd najczęściej występujących bajkowych postaci w świetlnej oprawie, pokazy taneczne, tańczące żywe maskotki, hologramy postaci z bajek, walka ze smokiem i wiele innych atrakcji.

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: 25 zł / www.bilety.fm

Bilety są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Wydarzenie na FB