Lis
10
nie
TWORZĘ SIĘ: „Dzieła sztuki na chwileczkę”
Lis 10 2019@13:00 – Lut 28 2020@20:00

Sztuka współczesna ma wyjątkową cechę, bliską dzieciom – zaprasza do interakcji. Bazując na tej właściwości sztuki współczesnej, przygotujemy wystawę, inspirując się założeniami współczesnego artysty Erwina Wurma, który w swoich pracach wręcz nakazuje widzowi interakcję z dziełem, wytrącając go z utartych ścieżek myślenia. Przywołamy pracę Justyny Koeke, zaprezentowaną w galerii TWORZĘ SIĘ w 2014 r. Artystka przemieniła wówczas galerię w wielką szafę, garderobę, zachęcając dzieci i dorosłych do tworzenia własnych  „dzieł sztuki na chwileczkę”. Sięgniemy do ruchu artystycznego Fluxus, charakteryzującego się przekraczaniem granic, specyficznym humorem oraz dystansem do tradycyjnej sztuki.

W przestrzeni wystawy będzie można m.in. tworzyć nietypowe obrazy, przebierać się za znane dzieła i tworzyć własne, stać się „żywą rzeźbą”, wysłuchać obrazu, udźwiękowić własny jak podczas warsztatów z ASI MINĄ oraz tworzyć rzeźby genetyczne jak Jacques Lizène.

Będziemy Was inspirować i zachęcać do twórczego działania, aby chwila spędzona w galerii trwała jak najdłużej, a ulotne działania nigdy nie wyleciały z Waszej pamięci.

Wiek: 5+

Kurator projektu: Paulina Ratajczak

* UWAGA!

 • Wstęp bezpłatny, bez zapisów dla osób indywidualnych w każdą niedzielę w godz. 11:00-16:00
 • Wstęp dla grup zorganizowanych (min. 8 osób) od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-16:00. Koszt 8 zł/dziecko. Zapisy: tworzesie@gmail.com

Szczegóły: www.tworzesie.pl

Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury 13 Muz”

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie” współfinansowanego przez Miasto Szczecin oraz w ramach projektu  „TWÓRCZE 5×5” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerzy: Akademia Sztuki w Szczecinie, Kashart, Księgarnia FIKA, Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenie KAMERA, Szkoła Podstawowa TAK

Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecina

Gru
13
pt
Koncert Młodych Pianistów
Gru 13@17:00

03.04.2017 Szczecin 13 Muz Jazz – Big Band fot.Robert Stachnik

Koncert młodych pianistów uczących się pod kierunkiem Olivii Ugha. W programie usłyszymy najpopularniejsze utwory fortepianowej literatury dziecięcej, kolędy oraz muzykę filmową. Na koncercie wystąpią: Julita Dydyk – fortepian, Hela Hajdasz – fortepian, Hela Hajduk – fortepian, Marysia Hryniuk – fortepian, Zosia Kazaniecka – wiolonczela, Malwina Kwarcińska – fortepian, Gabi Majewska – fortepian, Hania Maruszczak – fortepian, Oliwka Wrzeszcz – fortepian.

Wstęp wolny

„Życie jest piękne …”
Gru 13@19:00

Fundacja Porozumienia Społecznego i Integracji IMPULS oraz Centrum Edukacji Pasja zapraszają na wydarzenie artystyczne po tytułem „Życie jest piękne …”. Prowadzenie Kinga Michnik.

W pierwszej części programu wystąpią:

Krystyna Nawój: Poetka pisząca o szacunku, o miłości, o duszy kobiety, o prawdzie. „W mojej krainie łagodności odnajdziesz spokój, harmonię, proste prawdy, troszkę zwykłych smuteczków i chwile zadumania”.

Tadek Wasilewski: muzyk, plastyk, fotograf, animator kultury, jego aranżacje muzyczne są zbliżone do brzmień bałkańskich, andyjskich i latynoskich.

Anna Głowińska: „Całe życie zawodowe śpiewając, uczyłam dzieci poprawnej wymowy. Dziś z Państwem mile chcę spędzić czas. Nie licząc dni. Nie licząc minionych lat”.

W drugiej części programu zapraszamy do wspólnego kolędowania wraz z uczniami Zespołu Szkół Szczecińskiej Fundacji „Talent-Promocja-Postęp” pod batutą dyrygenta Pawła Cichosza.

Rezerwacja miejsc:

Zapraszamy do rezerwacji biletów na wydarzenie artystyczne pod adresem: fundacjaimpuls.kontakt@gmail.com.W zamówieniu należy podać liczbę rezerwowanych miejsc na nazwisko z dopiskiem „13 Muz – 13.12.19”

Cena biletu wstępu na wydarzenie artystyczne: 15 zł. Cena wyjściowa jest proponowaną i można dokonać wyższych wpłat z przeznaczeniem na cele statutowe Fundacji IMPULS.

Zakup biletu poprzez wpłatę na konto Fundacji IMPULS nr konta: 07 1540 1085 2048 5382 3708 0001 (wraz z potwierdzeniem opłaty) lub na I piętrze bezpośrednio przed wejściem na wydarzenie artystyczne.

„Życie jest piękne …”
Gru 13@19:00

Fundacja Porozumienia Społecznego i Integracji IMPULS oraz Centrum Edukacji Pasja zapraszają na wydarzenie artystyczne po tytułem „Życie jest piękne …”. W pierwszej części programu wystąpią:

Krystyna Nawój: Poetka pisząca o szacunku, o miłości, o duszy kobiety, o prawdzie. „W mojej krainie łagodności odnajdziesz spokój, harmonię, proste prawdy, troszkę zwykłych smuteczków i chwile zadumania”.

Tadek Wasilewski: muzyk, plastyk, fotograf, animator kultury, jego aranżacje muzyczne są zbliżone do brzmień bałkańskich, andyjskich i latynoskich.

Anna Głowińska: „Całe życie zawodowe śpiewając, uczyłam dzieci poprawnej wymowy. Dziś z Państwem mile chcę spędzić czas. Nie licząc dni. Nie licząc minionych lat”.

W drugiej części programu zapraszamy do wspólnego kolędowania wraz z uczniami Zespołu Szkół Szczecińskiej Fundacji „Talent-Promocja-Postęp” pod batutą dyrygenta Pawła Cichosza.

Rezerwacja miejsc pod adresem: fundacjaimpuls.kontakt@gmail.com. W zamówieniu należy podać liczbę rezerwowanych miejsc na nazwisko z dopiskiem „13 Muz – 13.12.19”

Cena biletu wstępu na wydarzenie artystyczne: 15 zł. Cena wyjściowa jest proponowaną i można dokonać wyższych wpłat z przeznaczeniem na cele statutowe Fundacji IMPULS. Zakup biletu poprzez wpłatę na konto Fundacji IMPULS nr konta: 07 1540 1085 2048 5382 3708 0001 (wraz z potwierdzeniem opłaty) lub na I piętrze bezpośrednio przed wejściem na wydarzenie artystyczne.

Gru
14
sob
Paluchowe warsztaty
Gru 14@09:00

Artystyczne warsztaty integracyjne wspierające rozwój sensomotoryczny u dzieci. Zajęcia mają charakter edukacyjnej zabawy, której głównym celem jest dostarczenie wrażeń dotykowych i percepcyjnych. Co będziemy robić na warsztatach? – lepić, wycinać, oglądać, wąchać, burzyć i układać, dotykać, macać, słuchać no i może coś zjemy… będziemy eksplorować świat i jeszcze więcej wkładać, wyjmować, odpinać, zapinać, przeciągać, nawlekać, ściskać, zgniatać, wyciągać, rozciągać, rozbijać, łapać, a przy tym wszystkim będziemy świetnie się bawić w najlepszym towarzystwie.

Warsztaty dedykowane są dzieciom 4-7 lat posiadającym niepełnosprawności i zaburzenia rozwojowe oraz prawidłowo funkcjonującym dzieciom.

Animatorem warsztatów jest Ola Paluch – pedagog wczesnej edukacji, animator działań kulturalnych dla najmłodszych, pasjonatka i miłośniczka książek. Specjalista – behawiorysta małych dzieci, prowadzi działania społeczne wspierające rodzinę, wychowawca w przedszkolu integracyjnym- na co dzień pracuje z dziećmi wymagającymi większej uwagi.

Miejsce: Sala edukacyjna DK „13 Muz”. Dzieci od lat 4 mogą brać udział w warsztatach bez obecności opiekuna. Liczba miejsc ograniczona. Zajęcia odbywają się bez butów. Czas trwania zajęć 45 min.

GRUPY WIEKOWE:

 • g. 9:00 (4-5 lat),
 • g. 10:00 (5-6 lat),
 • g. 11:00 (6-7 lat)

Bilety: dziecko 10 zł / opiekun 10 zł dostępne @TUTAJ

Mały Teatr Tańca: Repeats
Gru 14@14:00

Edukacyjny spektakl teatralno-taneczny dla dzieci od 3 lat. Mały Teatr Tańca podejmie się słodkiego wyzwania tanecznej odpowiedzi na pytania:

 • Czy jemy za dużo cukru i słodyczy?
 • Jak na nas działa? 
 • Czy jest cukier lepszy albo gorszy?
 • Cukier… czy w ogóle jest nam potrzebny do życia?
 • Aktorzy Małego Teatru Tańca i Krzysztof Lubka (choreograf) postarają się raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości dzieci i rodziców czy nie wolno, a może właśnie trzeba jeść słodycze?

Krzysztof Lubka – reżyseria i choreografia, instruktor teatralny i taneczny, animator działań artystycznych dzieci, choreograf i tancerz, dyrektor artystyczny festiwalu Tańca Współczesnego Nieważkości.

Udział dziecka w warsztatach możliwy jest wyłącznie w obecności opiekuna. Liczba miejsc ograniczona 25 dzieci i 25 opiekunów / na 1 spektakl. Zajęcia odbywają się bez butów (dzieci i dorośli). Czas trwania zajęć 45 min.

Bilety do nabycia @TUTAJ oraz w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej).

 Wstęp: dziecko 5 zł, opiekun 10 zł

Zbliża nas świąteczny czas – program SAS
Gru 14@16:00

To kolejny program dla wszystkich – nie tylko dla seniorów, choć przygotowany przez seniorów – artystów z Salonu Artystycznego Seniorów SAS działającego od trzech lat w Domu Kultury „13 Muz”.

Tym razem spotkamy się w przedświątecznej atmosferze, aby przywołać nastrój zbliżających się świąt. W programie znajdą się wiersze o ważnych ludzkich wartościach: przyjaźni, tolerancji, dobroci, przebaczeniu i wzajemnej życzliwości, zaśpiewamy wspólnie ulubione tradycyjne kolędy oraz spotkamy się z naszą teatralną koleżanką, która – jako autorka książki – podzieli się z nami swoimi przemyśleniami na różne życiowe tematy i przeżyciami związanymi z tworzeniem książki „Dogonić czas”.

 W programie:  

16:00 – Pokaz finałowy warsztatów tańca intuicyjnego dla seniorów z DK „13 Muz”:                                     

 • Prowadzone przez Krzysztofa Lubkę warsztaty tańca intuicyjnego – znanego i cenionego w Szczecinie choreografa i pedagoga tańca zaowocowały pokazem finałowym, spektaklem, który przygotowali razem z instruktorem seniorzy – uczestnicy zajęć tanecznych. Serdecznie zapraszamy na… prawdę mówiąc – niespodziankę!                                                                                     

17:00 – „Zbliża nas świąteczny czas”:                                                                                                                       

 • Wieczór poetycko-kolędowy w wykonaniu Teatru Janusza z DK „13 Muz” i Teatru Eliksir z Gryfina. To można powiedzieć, trwająca już kilka lat tradycja, dzielenie się poetyckim opłatkiem przed świętami Bożego Narodzenia przez aktorów i naszych senioralnych poetów.
 • Pastorałki polskie w wykonaniu Kabaretu „Dwudziestolatek” ze Szczecińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Specjalnie na ten przedświąteczny czas zespół z SUTW przygotował kolędy, które zaśpiewa razem – wspólnie z publicznością.
 • SASanki czyli teatralne koleżanki – Jolanta Janus i Halinka Wojtczak z SAS DK „13 Muz” podzielą się z nami nie tylko swoim pięknym głosem ale i słowami pięknych kolęd.
Książka pod choinkę
Gru 14@18:00

Spotkanie autorskie z Grażyną Wolską, autorką książki „Dogonić czas”. To prawdziwe wydarzenie literackie. Czas na naszą koleżankę z Teatru Janusza i tym samym z SAS-u, bowiem Grażynka Wolska niedawno zadebiutowała powieścią!

O książce „Dogonić czas”

Książka oparta na refleksji o życiu w jego różnych odsłonach. Wielowątkowa opowieść o przyjaźni i miłości, ale też o chorobie, pozostawionej ludzkiej arogancji, prowadzącej do śmierci. Kompozycja poruszających treści skłania do przemyśleń przechodzących w bezsilną złość wobec niesprawiedliwości tego świata. Świata, który w swej szaleńczej gonitwie powinien zwolnić, aby uznać to, co najcenniejsze. Na miejscu będzie można nabyć książkę w cenie promocyjnej.

Salon Artystyczny Seniorów

Nasi seniorzy działają od trzech lat w Domu Kultury „13 Muz” jako Salon Artystyczny Seniorów – SAS. W ramach swojej działalności regularnie przygotowują spektakle teatralne i kabaretowe, projekcje filmów, wystawy plastyczne, prezentacje poetyckie i muzyczne nie tylko dla seniorów.

Wstęp wolny

Gru
15
nie
Love Magic Show
Gru 15@20:00

Love Magic Show, czyli spektakl iluzjonisty One, to połączenie magii, miłości i muzyki. One przeniesie Cię w magiczny świat, gdzie wszystko jest możliwe. Gdzie spełniają się sny i marzenia. Wyjątkowy klimat wydarzenia, to gwarancja udanego, niedzielnego wieczora. Znakomite iluzje oraz wyjątkowe efekty specjalne są gwarancją rozrywki na światowym poziomie! Przenieś się do świata, gdzie wszystko jest możliwe!

The One, to znakomity szczeciński iluzjonista, nagradzany na wielu kongresach iluzjonistów. Vice-mistrz Świata na Międzynarodowym Kongresie oraz Mistrz Polski wyróżniony za wysoki poziom artystyczny oraz oryginalność programu. Gość wielu programów telewizyjnych.

Bilety w cenie 20 zł, dostępne @TUTAJ oraz w punktach dystrybucji bilety.fm w Szczecinie: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” CIT – Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej). Bilety można nabyć także w dniu koncertu w DK „13 Muz” w cenie 25 zł.

Gru
20
pt
Talenty Pomorza
Gru 20@17:00

Występ w ramach cyklu „Talenty Pomorza” pokazuje artystyczną młodzież z różnych szkół muzycznych naszego województwa. Najbliższy koncert poświęcony będzie uczniom „Prywatnej Szkoły Muzyki Pauli Ponichtery”.

Organizator: Fundacja Strefa Melomana / Partner: DK „13 Muz”

Wstęp wolny