Mar
31
wt
Z DZIECKIEM W DOMU: Kota w worku nie kupuję!
Mar 31 całodniowy

W związku z zaistniałą sytuacją – zamknięciem szkół i przedszkoli, dużo osób pozostanie ze swoimi pociechami w domu.

Pomysłów na spędzanie wolnego czasu jest tyle, ilu ludzi na ziemi, a nawet o wiele, wiele więcej. W dobie elektroniki, wszechobecnych telefonów komórkowych, tabletów i tym podobnych proponujemy analogowe formy zabawy, a przede wszystkim prowokujące bezpośredni kontakt i zabawę z członkami rodziny.

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu facebook.com/13muz, gdzie codziennie w ramach akcji „Z dzieckiem w domu” staramy się umieszczać nowe propozycje.

Życzymy dużo zdrowia oraz mile spędzonego czasu w domu w gronie najbliższych!

Kota w worku nie kupuję! / 31 marca 2020

 

Tym razem motywacją do zabawy z dzieckiem stało się popularne powiedzenie.

Wszyscy je znamy i wszyscy wiemy przed czym ono nas przestrzega, ale jak się w to bawić ? Otóż zabawa jest bardzo prosta. Potrzebujemy:

 

– nieprześwitujący worek (doskonale sprawdzi się do tego płócienny worek na zakupy, ale w ostateczności może to też być przecież worek na śmieci)

 

– drobne domowe sprzęty (niekoniecznie zabawki, gdyż dzieci je doskonale znają)

 

– minutnik (może być w telefonie)

 

Wkładamy wybraną rzecz do worka i ustawiamy czas na minutniku. Zawodnik wkłada rękę lub ręce do worka i bez zaglądania do środka odgaduje trzymany w ręku/rękach przedmiot. Wypowiada jego nazwę i wyciąga. Jeśli odpowiedź pokrywa się ze stanem faktycznym, a zobaczycie, że bywa z tym różnie 😉 to otrzymuje jeden punkt.

 

Gramy do 10-ciu punktów. Ale jeśli zawodnicy będą szli „łeb w łeb” to sumujemy minuty i liczymy kto pierwszy odgadł całą pulę. Rodzice szykują workowe zagadki dzieciom, a dzieci rodzicom, albo dzieci dzieciom…

 

Po każdej rundzie zapisujemy czas każdego zawodnika. Zabawa będzie tym fajniejsza im więcej śmiesznych i nie oczywistych rzeczy znajdziemy w worku.

 

PS

Kochani! Pamiętajcie o ruchu, który jest bardzo potrzebny naszym smykom. W czasie domowej kwarantanny wystarczy włączyć telefon, wrzucić ulubiony kawałek na YT i zagrać w grę „nie możesz usiąść dopóki leci piosenka” 🙂 … zobaczycie same zaczną tańczyć 😉 

 

Dobrej zabawy i miłego, zdrowego dnia!