Galeria Enter jest usytuowana na parterze w holu głównym Pałacu pod Głowami – siedziby Domu Kultury „13 Muz”. Składa się z dwóch kameralnych pomieszczeń, w których prezentowane są prace z różnorodnych dziedzin sztuki: malarstwa, fotografii, rysunku, grafiki, rzeźby…

Pierwszą wystawą inaugurującą działalność tej przestrzeni wystawienniczej była ekspozycja Made in the shade. Wernisaż miał miejsce 3 marca 2023 r. Jeszcze w tym samym miesiącu odbyło się otwarcie kolejnej wystawy – „Szczecin to TEŻ! moje/nasze miasto”. Trzecim wernisażem w Galerii Enter były kadry z plenerów fotograficznych organizowanych przez Olgę Dąbkiewicz „Retro Vibes”.

Informacje o aktualnie trwających wystawach w Galerii Enter znajdują się zawsze na stronie głównej, zaś zdjęcia z wernisaży, i nie tylko, można obejrzeć w naszej galerii.

Fot. Robert Stachnik, wernisaż „Retro Vibes” – kadry z plenerów fotograficznych organizowanych przez Olgę Dąbkiewicz, 8 maja 2023 r.

W Galerii Enter miały miejsce do tej pory m.in. następujące wernisaże:
– Ryszard Słowicki – „Obecności” – kolaże
Wystawa w ramach II Festiwalu Sztuk Uhuru
„Światło wśród stogów Moneta” – wystawa prac grupy plastycznej „13 Muz”
Marina Shavlovskaya – „Magia kwiatów”- malarstwo
– „W Cieniu” – prace artystyczne o tematyce zdrowia psychicznego i emocji
Anna Lutyńska – „Horyzonty” – malarstwo i fotografia
Ryszard Słowicki – grafiki 
Archi-przygody
„Seniorzy – nowatorstwo w sztuce”
Zrozumienie zjawiska traumy jako narzędzie zdrowienia – Katarzyna Wielgosz / Lekkie Troski – wystawa prac litograficznych – Małgorzata Jarosz
„Wolność”
„Słowo i obraz”
„Retro Vibes”
„Szczecin to TEŻ! moje/nasze miasto”
Made in the shade