Wernisaż wystawy: „Dokąd, skąd, dokąd”

756
0
Udostępnij
Kiedy:
maj 16, 2019@18:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2019-05-16T18:00:00+02:00
2019-05-16T18:15:00+02:00

Wernisaż wystawy: „Dokąd, skąd, dokąd” – Katarzyna Adaszewska / Piotr Ciesielski. Galeria Jedna / Druga.
Prace prezentowane na wystawie „Dokąd, skąd, dokąd” są wynikiem zaprzyjaźniania się ze wspomnieniem. Zaprzyjaźnienia się specyficznego, bo poprzez przedmioty. Dzięki nim owe reminiscencje stanowią próbę przełamania przywoływanej do znudzenia antynomii Epikura: „Póki jesteśmy, nie ma śmierci, gdy jest śmierć, nie ma nas”. Wartościowe i niepowtarzalne wspomnienia trzeba sobie najpierw gruntownie przygotować, nie omijając komunałów i oczywistych wzruszeń.

Katarzyna Adaszewska
Studiowała rzeźbę w pracowni prof. Adolfa Ryszki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Jej aktywność artystyczna skoncentrowana jest na realizacji obiektów rzeźbiarskich, które często przyjmują formułę wieloelementowych aranżacji tematycznych, krążących wokół zagadnienia post-ludzkiego przedmiotu w antropocenie.

Piotr Ciesielski

Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi.  Dyplom w 1982 r. na Wydziale Malarstwa i Grafiki w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Fijałkowskiego i w Pracowni Technik Metalowych prof. Leszka Rózgi. Zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową i cyfrową, fotografią i filmem. Prowadzi Pracownię Obrazu w Przestrzeni na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

 

Aktualna wystawa w galerii JEDNA/DRUGA to Dokąd Skąd Dokąd – czytaj więcej od 16 maja do 1 września 2019
Otwarte codziennie (pon.-pt.) w g. 9-16 oraz podczas wydarzeń, parter DK „13 Muz”, pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin.
kurator: Monika Szpener
Udostępnij

Dostępność cyfrowa