PRZYZNANIE DOTACJI MKDNiS W RAMACH PROGRAMU PROMOCJA CZYTELNICTWA

594
0
Udostępnij
Kiedy:
kwiecień 6, 2021 całodniowy Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-04-06T00:00:00+02:00
2021-04-07T00:00:00+02:00

Szanowni Państwo,

już po raz trzeci w tym roku (pierwsza dotacja została nam przyznana w ramach programu „Infrastruktura domów kultury”, a druga w ramach programu Edukacja kulturalna) możemy się z Państwem podzielić bardzo dobrą nowiną!

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznał dotacje w ramach programu – Promocja czytelnictwa, w ramach którego Dom Kultury „13 Muz” otrzymał dofinansowanie w kwocie 33 tys. zł na realizację projektu pn. „LEMoniada” – promocja twórczości literackiej Stanisława Lema w 100. rocznicę jego urodzin.

Szczegóły

„LEMoniada” – projekt polegać będzie na promocji literackiej twórczości Stanisław Lema w kontekście jubileuszu jego 100. urodzin. Obchody jego urodzin staną się pretekstem do przeprowadzenia kampanii społeczno-artystycznej, która obejmować będzie cykl działań artystycznych i twórczych aktywności, dla których motywem przewodnim będzie kosmos i przyszłość. Kluczowa w projekcie będzie promocja twórczości literackiej Lema wśród dzieci i młodzieży. Ponadczasowa twórczość SF łączy wszystkie pokolenia, dlatego pośród (scalających młodszych i starszych pasjonatów tego gatunku) kultowych pozycji tj. „Gwiezdne Wojny”, „Star Trek”, „Obcy” i innych, nie powinno zabraknąć arcydzieł literackich genialnego polskiego futurologa. Planowane zainspirowane twórczością Lema projektowe działania to m.in.: „kosmiczne” warsztaty dla dzieci, spektakl plenerowy – adaptacja opowiadań „Cyberiada”, akcja plakatowa i powstanie muralu.

Zdjęcia muralu są dostępne pod linkiem.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Udostępnij

Dostępność cyfrowa