Dobre wieści szybko się rozchodzą, czyli przyznanie dotacji MKDNiS w ramach programu „Infrastruktura domów kultury”

860
0
Udostępnij
Kiedy:
marzec 5, 2021 całodniowy Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-03-05T00:00:00+01:00
2021-03-06T00:00:00+01:00

Szanowni Państwo,

dobre wieści szybko się rozchodzą!

Mamy ogromny powód do radości, i jeszcze większy do dumy 🙂

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznał dotacje w ramach programu „Infrastruktura domów kultury”… w ramach którego Dom Kultury „13 Muz” otrzymał dofinansowanie w kwocie 28 tys. zł – jest radość!

Jeśli chodzi o ocenę merytoryczną wniosków znaleźliśmy się na… PIERWSZYM MIEJSCU ex aequo z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Piwnicznej Zdroju – jest duma!

SZCZEGÓŁY

Czekamy na kolejne wyniki! Prosimy trzymać mocno kciuki! Bo przecież wszystko, co robimy, robimy dla Państwa! 🙂

Na co otrzymaliśmy ww. dotację? Na zakup wyposażenia do realizacji wydarzeń kulturalnych – plenerowych.

Doświadczeni pandemiczną sytuacją, ale nie tylko, pragniemy stworzyć własne miejsce, które w przypadkach kolejnych sanitarnych ograniczeń pozwoli nam funkcjonować. Dlatego pozyskane środki  pragniemy przeznaczyć na zakup wyposażenia niezbędnego do adaptacji przynależnego do Pałacu pod Głowami parkingu, z którego powstanie artystyczne patio, na którym będziemy organizować dla Was wydarzenia edukacyjno-kulturalne. Jak Państwo wiedzą, nasz parking, a już niebawem patio, położony jest w podwórku budynku, a tym samym wolny jest od samochodowego zgiełku.

Działania w tej przestrzeni planujemy prowadzić w okresie wiosna – jesień, a może i zima, wszystko w zależności od warunków pogodowych.

W ramach otrzymanego dofinansowania z programu „Infrastruktura domów kultury” zakupiono wyposażenie do realizacji wydarzeń kulturalnych – plenerowych w Domu Kultury „13 Muz” m.in.: zestaw podestów scenicznych Nivtec, zestaw oświetlenia scenicznego w tym 6 szt. reflektorów led flash, 2 statywy z belką, sterownik DMX z niezbędnym okablowaniem oraz zestaw nagłośnieniowy w tym 2 kolumny aktywne HK-Audio, mikser Mackie, zestaw mikrofonów bezprzewodowych Sennheiser – 4 szt. wraz z zabudową typu case.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Udostępnij

Dostępność cyfrowa