Pomagamy Iwonie – żonie Marka Kazany

1867
0
Udostępnij
Kiedy:
marzec 18, 2019@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2019-03-18T19:00:00+01:00
2019-03-18T19:15:00+01:00

Iwona Smyk-Kazana, żona znanego szczecińskiego muzyka Marka Kazany w wyniku choroby straciła obie nogi.

Iwona jest psychologiem, przez wiele lat pomagała innym. Teraz Ona potrzebuje naszej pomocy. Pragniemy pomóc Jej w przystosowaniu się do nowych warunków życia oraz zebrać fundusze na rehabilitację. Iwona chce jak najszybciej wrócić do aktywności zawodowej.

Pomóc Iwonie możesz @TUTAJ

Podczas koncertu wystąpią znani szczecińscy artyści:

  • Kasia Olczykowska – uczennica Jolanty Szczepaniak – Przybylińskiej oraz Marka Kazany swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczęła od fascynacji bluesem, soulem oraz muzyką gospel. Te nurty bardzo często gościły w domu rodzinnym wokalistki za sprawą taty. Kasia poszukując nowych brzmień z czasem zafascynowała się jazzem rozpoczynając swoją przygodę od słuchania Milesa Davisa, Jaco Pastouriusa oraz Johna Coltrane’a. W 2016 roku zdobyła nagrodę Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Wokalistów Jazzowych organizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej. W czerwcu tego samego roku wokalistka zaproszona została do udziału w koncercie inaugurującym 30 lecie Małej Akademii Jazzu. Wygrała 44. Konkurs Wokalistów Jazzowych Zamość 2017 oraz Konkurs Improwizacji Jazzowej organizowany przez Zachodniopomorskie Forum Artystyczne (2018).
  • Patryk Matwiejczuk – pianista, aranżer, finalista programu „Must Be The Music” – „Tylko Muzyka”. Koncertuje w Polsce i nie tylko, na swoim koncie ma występy m.in. w Paryżu i Nowym Jorku.
  • Jackpot (Kasia Buja & Maciej Kazuba). Finaliści jubileuszowej, dziesiątej edycji Must Be the Music. Kasia Buja Kazuba – wokal, Maciej Kazuba – gitara. Są zgrani w życiu i na scenie. Ich recital to sentymentalna, acz nie pozbawiona dobrego humoru, podróż do świata, w którym muzykę pisali prawdziwi kompozytorzy, a teksty wielcy poeci. Wśród najczęściej wykonywanych utworów znajdziemy między innymi piosenki Hanny Banaszak, Ewy Bem, Krystyny Prońko, Andrzeja Zauchy, Kabaretu Starszych Panów i Grażyny Łobaszewskiej, oraz piosenki autorskie.
  • CHANGO to zespół czterech doświadczonych muzyków, łączących elementy funku, jazzu, rocka i bluesa. Mówią o sobie, że „grają co chcą i jak chcą”. Stawiają na analogowe brzmienia, poruszając się w stylistyce z połowy ubiegłego wieku. W muzyce CHANGO słychać największych – Jeff Beck, Weather Report, Medeski, Martin & Wood czy Frank Zappa.
  • Łona z duetu Łona i Webber oraz DJ Twister. Łona od początku przyzwyczaja słuchacza do nietypowego charakteru swojej twórczości: poczynając od rozmowy telefonicznej z Bogiem (interpretacja tego utworu była jednym z tematów na maturze z języka polskiego), poprzez konwersację z cutami (skrecze oparte na fragmentach utworów innych artystów), , aż do rapowania bez użycia polskich znaków (na przekór internautom stroniącym od używania prawego klawisza ALT).
  • DJ Twister sztuką miksowania muzyki zajmuje się już od ok. 15 lat, imprezy gra od około dwunastu. Do zostania DJ’em zainspirowały go skrecze ubarwiające nagrania rapowe, których słuchał na początku lat 90. Zaczynając od skreczowania przy użyciu własnoręcznie to tego celu przerobionego gramofonu, dzięki talentowi i chęci do pracy wkrótce zaczął pojawiać się za adapterami na szczecińskich imprezach Hip-Hop’owych, które rozkręcał wraz z DJ’em Sebą. Do jego ulubionych gatunków muzycznych zaliczyć można praktycznie wszystkie rodzaje „czarnej muzyki” – Hip-Hop, funk, soul, R&B, klasyczne disco, reggae, dancehall, oprócz tego broken beat, jazz i odschoolowe electro. Od początku swojej działalności zagrał niezliczoną wręcz ilość różnorodnych imprez niemal w całym kraju.
  • Podczas koncertu zobaczymy i usłyszymy dwóch wspaniałych Krzysztofów Krzysztof Baranowski i Krzysztof Niewirowski.
  • Kolejnym świetnym muzykiem, który wesprze Iwonę swoim udziałem w koncercie jest Wojciech Rapa. Wokalista, gitarzysta, basista, kompozytor, członek ZAIKS-u, redaktor muzyczny. Grał w popularnych zespołach lat 60- i 70-tych, m.in. z „Wawelami”. Współpracował z pionierami polskiego „mocnego uderzenia”: Katarzyną Sobczyk, Heleną Majdaniec, Karin Stanek, Jackiem Lechem, Henrykiem Fabianem oraz członkami zespołów „Czerwono-Czarni”, „NO TO CO” i „Czerwone Gitary”. Od 1995 kieruje własnymi formacjami muzycznymi: „StillWarm” i „Wojtek Rapa Quartet”. Rapa od wielu lat aktywnie działa na rzecz utrwalenia wiedzy o wkładzie Szczecina w narodziny i rozwój polskiej muzyki popularnej.
  • Do składu koncertowego dołączyli : Kuba FiszerTomasz Licak i Robert Jarzębski Paweł GrzesiukJanusz Kanapa Jędrzejewski i Ryszard Słowicki.

 

Udostępnij

Dostępność cyfrowa