Oddech Cadyka. Koncert – „Muzyczna podróż po tańcach świata”

481
0
Udostępnij
Kiedy:
Luty 23, 2019@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2019-02-23T19:00:00+01:00
2019-02-23T19:15:00+01:00
Koszty:
30-35
Oddech Cadyka. Koncert - „Muzyczna podróż po tańcach świata”

Muzyczna podróż po tańcach świata to emocjonująca przygoda poprzez niezwykle ogniste melodie i rytmy z różnych regionów świata począwszy od Bliskiego Wschodu, przez Izrael, Turcję, Węgry czy Bułgarię.

Utwory tak znane jak słynny „Czardasz”, „Skrzypek na dachu” czy „Lechaim” opracowane zostały według własnych autorskich aranżacji na klarnet, gitarę oraz instrumenty perkusyjne. Prezentowany program to przede wszystkim muzyka klezmerska, węgierska oraz utwory odnoszące się do muzyki ludowej. Jednym słowem – to kompendium wiedzy o roztańczonej stronie muzyki.

Zespół Oddech Cadyka powstał w 2017 roku z inicjatywy Radosława Herdzika. Pomimo całkowicie odmiennej drogi muzycznej każdego z muzyków – począwszy od muzyki szeroko rozumianej jako klasycznej, poprzez muzykę etniczną z najróżniejszych stron świata od Afryki po Bałkany, aż po rockową spontaniczność – muzycy postanowili połączyć swoją energię i stworzyć coś wyjątkowego, dzieląc się tym doświadczeniem razem z publicznością. Klarnet w połączeniu z gitarą oraz instrumentami perkusyjnymi takimi jak bębny djembe czy darbuka tworzą nieskończoną paletę barw muzycznych, pełną brawury i wirtuozerii.

Skład:

  • Radosław Herdzik – klarnet
  • Radosław Ignatiuk – gitara
  • Christo Krzysztof Radew – instrumenty perkusyjne

Bilety: 30 zł w przedsprzedaży dostępne TUTAJ oraz w punktach stacjonarnych:

  • Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście “I” oraz CIT –
  • Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej)
  • Bilety można nabyć także w dniu koncertu w DK „13 Muz” w cenie 35 zł.
Udostępnij