Mar
25
pon
Szczecińskie Wierszogranie: Lubelska Federacja Bardów
Mar 25@19:00
Szczecińskie Wierszogranie: Lubelska Federacja Bardów

Zapraszamy na kolejny koncert w ramach cyklu Szczecińskie Wierszogranie, który od lat przygotowuje Stowarzyszenie SZOK – Szczecińska Offensywa Kulturalna. Zagra Lubelska Federacja Bardów.

Najbardziej energetyczna piwnica artystyczna. Istnieje od 1999 roku. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie i wielokrotnie w Londynie. Wydała czternaście płyt w tym dwie DVD.

Skład zespołu:

  • Marek Andrzejewski – śpiew, kompozycje, teksty, gitara,
  • Jan Kondrak – śpiew, kompozycje, teksty,
  • Piotr Selim – śpiew, kompozycje, fortepian, instrumenty klawiszowe,
  • Katarzyna Wasilewska – skrzypce, śpiew

Więcej informacji:

Bilety: 35 zł w przedsprzedaży dostępne @TUTAJ i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście “I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej). Bilety można nabyć także w dniu koncertu w DK „13 Muz” w cenie 45 zł.

 

Kwi
5
pt
Koncert z cyklu „Talenty Pomorza”
Kwi 5@15:30

Cykl koncertów „Talenty Pomorza” jest organizowany przez Fundację Strefa Melomana i ma na celu stworzenie pomostu pomiędzy edukacją, a życiem zawodowym dla utalentowanych uczniów szkół muzycznych, poprzez umożliwienie im wystąpienia przed szczecińską publicznością. Publiczność zaś zyskuje możliwość obcowania z muzyką poważną i wspierania swoją obecnością młodego pokolenia. Na kolejnym koncercie z cyklu “Talenty Pomorza” wystąpią uczniowie – soliści Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej oraz 30 osobowy zespół instrumentalny The Young Timers z muzyką rozrywkową.

Misją Fundacji jest wspieranie i popularyzowanie szeroko pojętej kultury i sztuki, a w szczególności:

  • działania edukacyjne i integracyjne na rzecz dzieci
  • wspieranie, promocja i pomoc w rozwoju kariery dzieci i młodzieży, a także dorosłych artystów
  • upowszechnianie wiedzy o muzyce klasycznej, jazzowej, rozrywkowej, jej autorach i wykonawcach

Organizator: Fundacja Strefa Melomana

Partner: DK „13 Muz”

Wstęp wolny

Kwi
26
pt
Pan Górski i SPółka
Kwi 26@19:00

„Któż pozna wasze zamiary

W ciemnościach nie widać twarzy

Słuchajcie dźwięków gitary

Pozwólcie sobie pomarzyć…”

Liryczność przyozdobiona nutą rzeczywistości, humor wymieszany z prozą codziennej egzystencji, marzenia ubrane w senną bajkowość… oto nasze trio „Pan Górski i SPółka”. Trzy osobowości, trzy temperamenty, trzej piewcy subtelnej poetyckości z frywolnością prozy życia.

Moc opowieści poetyckiej, którą dedykujemy wszystkim bez wyjątku, została wzbogacona kolorem muzycznym, dzięki czemu słuchacz przenosi się do krainy sentymentalności. Kierujemy ją do tych, którzy chcą wspólnie z nami, przenieść się na czas koncertu w wymiar pięknych emocji. Istnieje obawa, iż stan euforii może towarzyszyć wszystkim uczestniczącym w tym poetyckim misterium jeszcze długo „po”. „Pan Górski i SPółka”  tworząc niesamowity klimat z publicznością ostrzega z naturalnym przymrużeniem oka: ryzyko błogiej lekkości obecnej „na” i „po” koncercie nie uprawnia słuchacza do zwrotu kosztów, a skutki uboczne w postaci radości duszy zaleca się podgrzewać, słuchając wszędzie i gdziekolwiek istnieje sposobność, pigułek utworów tworzonych z pasji do piękna.

Życie to chwila, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby tę chwilę przeżyć najlepiej, jak to tylko możliwe – zatopionym w niesamowitości dźwięków, treści, emocjonalności, najpiękniejszych doznań, które poruszają serce i duszę. „Pan Górski i SPółka” w swoim występie wyzwala tę magię, pobudzając cudowność chwili, poczucie przyjemności w każdym widzu. Granica między artystą a widzem przestaje istnieć… wszyscy stajemy się twórcami przepięknych emocji wyzwalających szczęście.

Zapraszamy każdego do współtworzenia krainy lirycznych doznań serca i duszy.

Odważysz się spróbować?

Kim są?

Sebastian Górski – pierwsze serce poetyckiego trio „Pan Górski i SPółka”; autor wszystkich tekstów z debiutanckiej płyty „Trzech Bardów”, przepełnionych lirycznością treści, ubranych w zgrabny surdut męskiej perspektywy rzeczywistości; śpiewa i gra, czyniąc swym zaangażowanie ucztę smaku dla słuchacza; długoletni perkusista metalowego zespołu „Quo Vadis” ze Szczecina, obecnie związany z grupą „Nikt”; pasjonat twórczości Jacka Kaczmarskiego, Aloszy Awdiejewa, Przemysława Gintrowskiego.

Tomasz Skuza – basowe serce poetyckiego trio „Pan Górski i SPółka”; wirtuoz gitary basowej; metaliczny głos w subtelnej aranżacji liryczności; z oddaniem i zaangażowaniem zatraca się w tworzeniu i kreowaniu magii artystycznej, budując bezpieczną i fascynującą nić pomiędzy słuchaczem a artystą;  entuzjasta nowych doświadczeń, energetyczny inspirator projektów niemożliwych; lider i założyciel metalowego zespołu „Quo Vadis” ze Szczecina.

Przemysław Nowak – akordeonowe serce trio „Pan Górski i SPółka”; wirtuoz akordeonu; z zaangażowaniem, subtelną lekkością talentu w grze, dostarcza wzruszeń, nostalgii, zamyślenia u słuchacza, czyniąc niewidzialny pomost pomiędzy rzeczywistością a krainą marzeń; założyciel energetycznego zespołu Rockasta.

Ich osiągnięcia:

II miejsce w kategorii „Pojedynek z Mistrzem” oraz Nagroda Publiczności podczas XII Festiwalu piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”, Bydgoszcz,10-11 czerwca 2017r.

Marzec 2017 – wydanie debiutanckiej płyty „Trzech Bardów”

Kontakt: Sebastian Górski: 502 017 162, Tomasz Skuza 502 017 054

Bilety: 20 zł w przedsprzedaży dostępne @TUTAJ i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście “I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej).

Bilety można nabyć także w dniu koncertu w DK „13 Muz” w cenie 25 zł.