Międzynarodowy Dzień Teatru / Jig Reel Maniacs – koncert Celtic Fusion and Literature

426
0
Udostępnij
Kiedy:
marzec 27, 2020@20:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2020-03-27T20:00:00+01:00
2020-03-27T20:15:00+01:00

UWAGA! ZGODNIE Z WYTYCZNYMI URZĘDU MIASTA SZCZECIN, W TROSCE O ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW WYDARZEŃ KULTURALNYCH, ZDECYDOWALIŚMY O ODWOŁANIU WSZYSTKICH WYDARZEŃ, ZAJĘĆ STAŁYCH I WARSZTATOWYCH, WYSTAW, SPOTKAŃ I IMPREZ ODBYWAJĄCYCH SIĘ W DOMU KULTURY „13 MUZ”  ORAZ PRACOWNI ARTYSTYCZNEJ „13 MUZ” OD 11 MARCA DO ODWOŁANIA, O CZYM POINFORMUJEMY. PRZEPRASZAMY ZA ZMIANY W PROGRAMIE.

27.03.2020 piątek g. 20:00 – Międzynarodowy Dzień Teatru 2020 w Szczecinie / Jig Reel Maniacs – koncert Celtic Fusion and Literature

W ramach dorocznego Festiwalu Św. Patryka #swPatryk.

Koncert JIG REEL MANIACS zatytułowany CELTIC FUSION AND LITERATURE to formuła nawiązująca do MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU polegająca na tym, że wraz MUZYKĄ określaną jako CELTIC FUSION na scenie prezentowane są RECYTACJE LITERATURY irlandzkiej, szkockiej i walijskiej w oryginałach oraz tłumaczeniach.

Jig Reel Maniacs to trzydziestoletnia, druga stażem na polskim rynku formacja inspirująca się muzyką irlandzką i szkocką, łącząca tradycyjne celtyckie nuty z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata; formacją, świadomie i z doświadczeniem prezentująca zróżnicowane i ciekawe brzmienia oparte na bogatym instrumentarium.

Obok wiodących klimatów irlandzkich i szkockich w repertuarze grupy nie brakuje pierwiastków walijskich i bretońskich oraz muzycznych smaków z tzw. nurtu World Music.

Septet Jigowo-Reelowi Maniacy porusza się swobodnie od tradycyjnych – poprzez popowe, rockowe, reggae’owe, funkowe – do modernistycznych interpretacji standardów celtyckich oraz kompozycji własnych, które okrasza improwizacjami. W dwóch słowach: Celtic fusion.

Siedmioro muzyków to: Michał Jankowski – gitara akustyczna; Aleksander Brych – irlandzki flet drewniany poprzeczny; Michał Mazur – dudy, whistles, drumla, dudaire dubh, buzuki irlandzkie; Dobrochna Surma – skrzypce; Mariusz Sprutta – gitary basowe, śpiew, recytacje; Krzysztof Łangowski – gitara elektryczna; Maciej Czarnecki – perkusja, cajón, instrumenty perkusyjne.

Video: https://youtu.be/uwUiza5b3h4

Więcej o Jig Reel Maniacs: https://jrm.art.pl/

Bilety w cenie 40 zł dostępne w przedsprzedaży na www.bilety.fm oraz 45 zł w dniu koncertu w DK „13 Muz”.

Udostępnij