Koncert zespołu L.U.Z. Blues

280
0
Udostępnij
Kiedy:
marzec 13, 2020@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2020-03-13T19:00:00+01:00
2020-03-13T19:15:00+01:00

UWAGA! ZGODNIE Z WYTYCZNYMI URZĘDU MIASTA SZCZECIN, W TROSCE O ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW WYDARZEŃ KULTURALNYCH, ZDECYDOWALIŚMY O ODWOŁANIU WSZYSTKICH WYDARZEŃ, ZAJĘĆ STAŁYCH I WARSZTATOWYCH, WYSTAW, SPOTKAŃ I IMPREZ ODBYWAJĄCYCH SIĘ W DOMU KULTURY „13 MUZ”  ORAZ PRACOWNI ARTYSTYCZNEJ „13 MUZ” OD 11 MARCA DO ODWOŁANIA, O CZYM POINFORMUJEMY. PRZEPRASZAMY ZA ZMIANY W PROGRAMIE.

L.U.Z. Blues został założony w Szczecinie w 2009 roku przez doświadczonych muzyków grających dotąd w różnych szczecińskich i zagranicznych formacjach prezentujących przeróżne gatunki muzyczne od rocka i bluesa po muzykę taneczną i pop. Zamiłowanie do dobrego rocka i bluesa spowodowało, że muzycy postanowili stworzyć pewnego rodzaju szczecińską super grupę grającą covery znanych utworów z szeroko rozumianej muzyki rockowo-bluesowej polskiej i zagranicznej. Muzycy zapraszają często na koncerty również innych instrumentalistów i wokalistów zależnie od stylistyki pożądanej na danym koncercie. Doświadczenie muzyków i profesjonalne podejście do wykonywanego zawodu, wbrew nazwie, gwarantuje najwyższą jakość prezentowanej muzyki. Zawarty w nazwie zespołu „luz” przejawia się w twórczym podejściu do wykonywanej muzyki poprzez własną interpretację i twórcze rozwinięcie wybranych utworów.

Repertuar koncertu to głównie covery znanych i lubianych polskich i zagranicznych przebojów szeroko rozumianej muzyki rockowej. Usłyszymy z pewnością utwory takich wykonawców jak Carlos Santana, Eric Clapton, BB King, Jimi Hendrix, Muddy Waters czy Tadeusz Nalepa i Breakout, ale też utwory zespołów grających mocniejszą muzyką jak Deep Purple czy Led Zeppelin. Dla kontrastu nie zabraknie w koncercie też piosenek z czasów świetności polskiego rock`n`rolla.

Na pewno każdy ze słuchaczy znajdzie w trakcie koncertu coś co przypadnie mu szczególnie do gustu. Zespół koncertował dotąd na wielu imprezach m.in. w koncercie pn. Dinozaury Szczecińskiego Rocka, na Festiwalu Country w Sułominie, na koncertach w Szczecińskiej Agencji Artystycznej, na koncertach organizowanych przez Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz w Operze na Zamku, w Zamku Książąt Pomorskich, w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec w Szczecinie, we Free Blues Club, w Klubie „Skolwin”, w Klubie „Słowianin” i wielu innych.

Zaproszeni do wykonania koncertu wokaliści choć bardzo różni stylistyczne dali się już poznać szczecińskiej publiczności.

Skład zespołu:

  • Zenon Balcerak – bass
  • Ryszard Nazdraczew – gitara
  • Lesław Frik – keyboard
  • Maciej Kostański – organy
  • Sławomir Jankiewicz – drums
  • Tadeusz Sajek – gitara

Barbara Włodarczyk wokalistka śpiewająca rock, pop, jazz. Debiutowała w latach 60-tych na scenie szczecińskiego klubu studenckiego „Pinokio” w zespole „Święci”, który wywodzi się z kultowej kawiarni „Sorento”.

Bilety w cenie 25 zł dostępne w przedsprzedaży na www.bilety.fm. i w punktach stacjonarnych; Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec wejście „I” oraz CIT (Centrum Informacji Turystycznej pl. Żołnierza Polskiego 20 – szklany pawilon na Alei Kwiatowej). Bilety można nabyć także w dniu koncertu w DK „13 Muz” (jeśli jeszcze będą…)

Udostępnij