Inspektor Jass na tropie, czyli jazz z historią w tle – Anna Gadt

324
0
Udostępnij
Kiedy:
Marzec 4, 2019@20:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2019-03-04T20:00:00+01:00
2019-03-04T20:15:00+01:00
Inspektor Jass na tropie, czyli jazz z historią w tle - Anna Gadt

Jazzowe spotkania z Inspektorem Jassem to już stały element kalendarza wydarzeń kulturalnych Szczecina.

Cykl spotkań ze wspaniałymi artystami oraz barwnymi opowieściami jazzowymi odbywa się już bowiem w 13 Muzach równo od 2 lat. W marcowej odsłonie tych spotkań czas na kolejnego gościa. Tym razem scena należeć będzie do Anny Gadt, improwizującej śpiewaczki i wokalistki jazzowej, która zauroczy nas swoim wspaniałym głosem, a wystąpi w towarzystwie znakomitych muzyków ze specjalnie na tę okazję przygotowanym programem. Na spotkanie zaprasza jak zwykle Inspektor Jass w osobie własnej, czyli Tomasz Licak, niezmiennie w pierwszy poniedziałek miesiąca, czyli 4 marca o godzinie 20:00. Wstęp niezmiennie bezpłatny.

Anna Gadt

Improwizująca śpiewaczka, wokalistka jazzowa, czasem kompozytorka, choć z racji fascynacji muzycznych częściej szkicuje dźwięki niż określa ramy. Ma na koncie pięć autorskich płyt, w 2018 roku uzyskała nominację do nagrody Fryderyk w kategorii Artysta Roku. Koncertowała m.in. we Francji, Niemczech, Szwajcarii, Łotwie, Litwie, Słowacji. Laureatka Grand Prix międzynarodowego konkursu muzyków śpiewających Jazz Struggle. Uczestniczka Polish Stage w ramach European Jazz Conference. Obok własnego kwartetu jest pomysłodawczynią tria Renaissance, który sięgając po polskie kompozycje epoki renesansu, tłumaczy je na współczesny język jazzu i improwizacji.

Oprócz tradycyjnie rozumianego śpiewu, poszukuje nieoczywistych brzmień i technik wykonawczych. Sięga po swobodną improwizację podkreślającą bogactwo różnic wszystkich muzyków i walor wzajemnego uzupełniania się. Absolwentka klasy fortepianu oraz wokalistyki Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie pedagog z tytułem doktora w macierzystej uczelni. Inspiracje czerpie z wszelakich sztuk, literatury i życia. Fascynuje ją człowiek i jego twórcze możliwości. Ceni pokorę i indywidualizm, podziwia ludzi obdarzonych poczuciem własnej wartości i kreatywnych, stroni od nachalności i ostentacji. 

Jazzarium.pl napisało o niej: “Wokalistek o podobnie interesującej wizji twórczej drogi czy też podejmujących równie oryginalne wyzwania artystyczne jak Anna Gadt jest na scenie jazzowej niewiele. Choć w swojej twórczości posługuje się także tradycyjnie rozumianym śpiewem, artystka najbardziej zainteresowana jest wokalną improwizacją – w poszukiwaniu nieoczywistych brzmień stale rozwija techniki wykonawcze pozwalające jej rozwinąć pole ekspresji. Na scenie Anna Gadt nie ogranicza się wyłącznie do roli solistki: improwizując, często traktuje swój głos w sposób równorzędny z tonami instrumentów grających z nią muzyków i wchodzi z nimi w głębokie dźwiękowe współbrzmienia…”

Wstęp wolny*

*ilość miejsc ograniczona

Udostępnij