45 lat zespołu Labolare
Zespół LABOLARE powstał w 1974 roku pod egidą uczelnianego klubu turystycznego Akademii Rolniczej w Szczecinie pod tą samą nazwą, z inicjatywy trójki przyjaciół Jacka Małeckiego, Zenona Akińczy i Zbigniewa Żdanowicza. Zadebiutował w 1975 roku na Bazunie w Krynicy Morskiej piosenkami „Lunatyczne Wyznania” i „Wędrowna Melodyjka„. W następnych latach skład grupy uzupełnili: Stanisław Janiak, Jerzy Terlikowski, Włodzimierz Malec i Roman Starkowski. Filarem od początku jest Jacek Małecki, twórca większości śpiewanych przez zespół utworów. Zafascynowani śpiewaniem piosenek turystycznych i kabaretowych zaczęli w latach 1975-1981 występować na festiwalach piosenki turystycznej. Wśród wielu osiągnięć należy wymienić: Wyróżnienie na Bazunie 1975 za piosenki: „Lunatyczne Wyznania” i „Wędrowna Melodyjka”, Wyróżnienie na Yapie 1976 za piosenki: „Babie Lato” i „Wioski w Beskidach”, Główną Nagrodę Śpiewania na Zamku w Radzyniu Chełmińskim za piosenki: „Kronika Olsztyńska”, „A Za Horyzontem”, „Chodź Z Nami”, Wyróżnienie na Bazunie 1976 za piosenki: „Wioski W Beskidach” i „Raj Kozaczy”, Wyróżnienie na Yapie 1977 za piosenki: „To Co Było Minęło” i „Wspomnienie”, Główną Nagrodę na Bakcynaliach za piosenkę: „To Co Było Minęło”, Wyróżnienie na Bazunie 1977 za piosenki: „Letnia Dolina”, „Pogranicze”, „To Co Było Minęło”, II nagrodę na Festiwalu Piosenki Autorskiej w Myśliborzu za piosenki: „A Jednak Nam Coś Brakuje”, „Dla Żony” I „Dziobak”.
Labolare nigdy nie zmieniło swojego delikatnego brzmienia, kojarzonego z ulotnością mgieł nocnych, babim latem, szaleństwami wędrowania, odkrywania tajemnic natury i losów ludzi wplecionych w jej przędzę. W tym roku zespół obchodzi jubileusz 45 lat powstania. Z tej okazji zaprasza na koncert, na którym zaprezentuje utwory z całego okresu swojej działalności.
Obecnie grupa występuje w składzie:
- Jacek Małecki – gitara, śpiew,
- Stanisław Janiak – śpiew, cajon,
- Roman Soroko – gitara basowa,
- Przemysław Kluczkowski – gitara.
Bilety: 25 zł w przedsprzedaży dostępne @TUTAJ i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej).
Bilety można nabyć także w dniu koncertu w DK „13 Muz” w cenie 30 zł.