25.04. / Szczecińskie Wierszogranie – Antoni Muracki

554
0
Udostępnij
Kiedy:
kwiecień 25, 2022@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2022-04-25T19:00:00+02:00
2022-04-25T19:15:00+02:00

25.04.2022 poniedziałek g. 19:00 / Z przyczyn od nas niezależnych koncert został odwołany – przepraszamy za zmiany w programie.

Antoni Muracki – pieśniarz, poeta, kompozytor, tłumacz i muzyk. Członek ZAiKS, występował w kabarecie „Nowy Świat” i „Warsztat”, brał udział w licznych programach radiowych (PR III, Radio Zet) i telewizyjnych („Powrót bardów”), jest twórcą programów literackich i kabaretowych, autorem, kompozytorem, wykonawcą i tłumaczem.

Od 2004 – prowadzi własną scenę muzyczno-kabaretową „Salonik z kulturą”, gdzie prezentuje twórczość wybitnych postaci polskiej piosenki i kabaretu, czasem jazzu i teatru, oraz własne utwory.

Od ponad 40. lat wykonuje swoje niebanalne pieśni, próbujące wzruszać i zachwycać, rozśmieszać i zmuszać do myślenia. Bogate w warstwie harmonicznej, posiadają nierzadko urzekającą melodyjność. A poza tym zawsze mają coś do powiedzenia słuchaczowi – o ludziach, emocjach, miłości czy relacjach z drugim człowiekiem. Koncerty artysty to spektakle satyryczno-liryczne, o dużym ładunku emocjonalnym, który niosą zarówno tekst, muzyka, jak i dojrzałe wykonanie.

Autor płyt autorskich „Po drugiej stronie”, „Świat do składania” oraz „Za blisko stoisz”, „Poezja już tutaj nie mieszka”, „Pod czerwonym księżycem”. Współpracował ze znakomitościami polskiej sceny, m.in.: Andrzejem Jagodzińskim, Zbigniewem Wegehauptem, Czarkiem Konradem, Robertem Kuśmierskim, Pawłem Gusnarem, Wiesławem Wysockim, Elżbietą Wojnowską czy Bogdanem Hołownią.

Twórczość Antoniego jest różnorodna stylistycznie – od ballady rockowej czy bossa novy do charlestona i ballady jazzowej. Gatunkowy ciężar tekstów, dotyczących kondycji współczesnego człowieka, dystans i ironia autora oraz perfekcja wykonawcza muzyków, biorących udział w koncertach – to elementy charakterystyczne dla tej twórczości. Czasem sięga po mocniejsze brzmienie, by za chwilę urzekać melodyjnością kompozycji i niebanalnością harmoniczną.

W latach 2006-2008, jako założyciel Fundacji Artystycznej TST organizował Międzynarodowe Spotkania Muzyczne „Pieśni bez paszportu” – poświęcone piosence czeskiej, rosyjskiej i francuskiej. W 2008 roku uczestniczył w wielkim koncercie pieśni artystycznej „Sopot Bards Meeting” w Amfiteatrze w Sopocie, razem z plejadą najwybitniejszych artystów tego gatunku.

Od 1998 roku związany jest z Jaromirem Nohavicą, będąc tłumaczem jego pieśni i ich wykonawcą, a w latach 2001-2009 również menadżerem artysty w Polsce. W 2008 powstał spektakl złożony z piosenek Nohavicy ze znakomitą obsadą wykonawców, zwieńczony platynowym albumem „Świat wg Nohavicy”.

W 2013 artysta wziął udział w koncercie „Bardowie epoki PRL-u wczoraj i dziś” w Teatrze Polskim w Warszawie, z udziałem Andrzeja Seweryna, Jacka Kleyffa, czy Michała Tarkowskiego. Śpiewa pieśni Okudżawy, Kryla i własne. Są płyty CD oraz DVD z zapisem tego koncertu.

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: 40 zł / 50 zł (w dniu koncertu) / www.bilety.fm

Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Wydarzenie na FB

Udostępnij

Dostępność cyfrowa