23.10. / Spektakl teatralny – „RÓŻA – historia nie lubi się powtarzać”

615
0
Share:
Kiedy:
październik 23, 2021@17:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-10-23T17:00:00+02:00
2021-10-23T17:15:00+02:00

23.10.2021 sobota g. 17:00

W ramach piątej edycji wydarzenia kulturalnego „Mistrz i uczeń” amatorska grupa teatralna pod kierownictwem Marka Brzezińskiego „TeART na Raz” przedstawi spektakl inspirowany historią hrabiny Elizabeth von Arnim, przybyłej ponad sto lat temu z Berlina do Nassenheide (dzisiejsze Rzędziny). Tam w małej podszczecińskiej wiosce odnalazła spokój ducha i miłość swojego życia.

Co Rozalia Sokół tytułowa „Róża” odnajdzie w Rzędzinach gdzie wraz z mężem pojawia się na początku XXI wieku? Czy historia rzeczywiście nie lubi się powtarzać? Na czym polega magia miejsca, magia przedmiotu? Między innymi takie pytania zadaje autor scenariusza – Andrzej Klepadło.

Scenariusz – Andrzej Klepadło

Obsada :  
Róża – Elżbieta Kolczewska 
Luiza – Krystyna Wawrych
Teresa – Grażyna Lupa / Brygida Małyska
Ted Krents – Marek Brzeziński
Jerzy – Andrzej Klepadło
Janusz – Marek Lupa

Współpraca: Elżbieta Olszewska, Dorota Katarzyna Klepadło

„TeART na raz” powstał z inicjatywy Marka Brzezińskiego w 2017 r. w oparciu o absolwentów jednej klasy Liceum Plastycznego w Szczecinie (rocznik 1978 – 83). Debiutanckie przedstawienie „Następni do raju” zakwalifikowało się na Przegląd Teatrów Amatorskich w Świdwinie, a w 2018 roku „Radio Szarlatanów” zostało laureatem Przeglądu. W 2019 w „13 Muzach” odbyła się premiera ostatniego przedstawienia „Rysy” – wg scenariusza Diederika Ebbinge`a „Mattehorn”.

Impreza organizowana jest przez Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie, reprezentowane przez panią Katarzynę Łącką – wicedyrektora szkoły, Marka Brzezińskiego, prezesa stowarzyszenia Pokolenia Pokoleniom, członków grupy teatralnej TeART na Raz.

Miejsce: Sala Kominkowa

Wstęp wolny – ograniczona liczba miejsc / www.bilety.fm

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Wydarzenie na FB

Link do wejściówek

Share:

Dostępność cyfrowa