22.11. / Szczecińskie Wierszogranie – Małgorzata Lipińska z zespołem

990
0
Udostępnij
Kiedy:
listopad 22, 2021@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-11-22T19:00:00+01:00
2021-11-22T19:15:00+01:00

22.11.2021 poniedziałek g. 19:00

Małgorzata Lipińska debiutowała w Bydgoszczy, w studenckim zespole Bez Próby. Była laureatką festiwali piosenki studenckiej (m.in.: Bazuna, Yapa, Bakcynalia, Danielka, Śpiewanie na Zamku w Świeciu, Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie).

Po przerwie powróciła do koncertowania z autorskim programem. Z zespołem w nowym składzie występuje w różnych miastach Polski. Jej piosenki w wersjach studyjnych i koncertowych, znalazły się na festiwalowych wydawnictwach płytowych festiwalu Bazuna. Można je usłyszeć w audycjach radiowych, np. „Gitarą i piórem” Programu Trzeciego Polskiego Radia oraz „Mikroklimat” Radia Rzeszów.

Koncerty zespołu odbywają się w miejscach kameralnych – klubach, kawiarniach artystycznych, bibliotekach, domach kultury, ale też podczas festiwali. Zespół przez kilka lat współpracował m.in. z Biblioteką Miejską przy ul. Grodzkiej w Słupsku (koncerty, cykl warsztatów), występował w koszalińskim Teatrze Dialog.

Oprócz liderki zespół tworzą muzycy:
Adam Budziński – gitara solowa
Grzegorz Bielawski – gitara
Tomasz Pastuszak – harmonijki ustne
Wojciech Sokołowski – gitara basowa

W sierpniu 2019 r. zespół wydał swoją debiutancką płytę pt. „Zatrzymaj”.

Małgorzata Lipińska o sobie:
„…Występuję z towarzyszeniem utalentowanych muzyków, których kreatywne aranżacje kształtują moje piosenki w niepowtarzalny sposób.
Piosenki piszę nieregularnie, poruszona człowiekiem, jego losem, zdarzeniem. Staram się, aby w moich utworach słowa miały wagę, by nienadużywane zyskiwały adekwatne znaczenie.
Wolę koncerty kameralne. Prawdziwą i niezastąpioną wartość mają dla mnie spotkania z publicznością, która jest gotowa przyjąć i zatrzymać moje piosenki, poświęcając im nieco swojego czas”.  

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: 30 zł / 40 zł (w dniu koncertu) / www.bilety.fm

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Wydarzenie na FB

Link do biletów

Udostępnij

Dostępność cyfrowa