19.09. / Pajestka-Kostecki DUO – koncert promujący nową płytę

175
0
Udostępnij
Kiedy:
Wrzesień 19, 2020@18:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2020-09-19T18:00:00+02:00
2020-09-19T18:15:00+02:00

19.09.2020 sobota g. 18:00

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety na koncert Pajestka-Kostecki DUO są dostępne na: www.bilety.fm oraz na www.kupbilecik.pl

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie i wydrukowanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dziękujemy uprzejmie!

Pajestka Kostecki DUO to zespół, który tworzą Dawid Pajestka, gitarzysta, kameralista, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, obecnie wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Maciej Kostecki – gitarzysta, nauczyciel, muzyk sesyjny, absolwent Akademii Sztuki w Szczecinie.

„Ich gra funkcjonuje jak jeden organizm, na najwyższym poziomie artystycznym” – to jedna z wielu fachowych opinii, z którymi zespół spotkał się grając podczas wielu festiwali gitarowych. W skład zespołu wchodzi dwójka utalentowanych gitarzystów, laureatów wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych podczas których rywalizowali z najlepszymi zespołami gitarowymi z całego świata. Najważniejsze osiągnięcia to I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Chorwacji oraz Wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Olsztynie. Zespół współpracuje również z wieloma kompozytorami m.in. Clarice Assad, córką wybitnego brazylijskiego gitarzysty Sergio Assad’a oraz z Piotrem Klimkiem, który w sierpniu 2016 r. ukończył pracę nad utworem napisanym specjalnie dla duetu. Prawykonanie miało miejsce w ramach największego gitarowego festiwalu w Polsce – Poznańskiej Akademii Gitary we wrześniu 2017 roku. Zespół proponuje niezwykle ciekawe i barwne interpretacje. W repertuarze duetu znajdują się zarówno dzieła z epoki baroku, jak i latynoamerykańska muzyka rozrywkowa. Gitarzyści tworzą niesamowitą atmosferę podczas swoich koncertów. To świetna propozycja dla tych, którzy chcą zasmakować piękna świata gitary klasycznej.

SKŁAD ZESPOŁU:
Dawid Pajestka – gitara
Maciej Kostecki – gitara

Facebook: Pajestka.Kostecki.Duo

ORGANIZATOR:
Grodzka Agencja Artystyczna
biuro@grodzkaagencja.pl
796 682 866

Bilety: 35 zł w przedsprzedaży (w dniu koncertu w cenie 40 zł) dostępne online na www.bilety.fm i www.kupbilecik.pl  
Wydarzenie na FB

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona.

Udostępnij