08.06. / Koncert inauguracyjny Szczecińskiej Trzynastki (zespół dęty blaszany orkiestry dętej DK „13 Muz”)

657
0
Udostępnij
Kiedy:
czerwiec 8, 2021@17:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-06-08T17:00:00+02:00
2021-06-08T17:15:00+02:00

08.06.2021 wtorek g. 17:00

Zdjęcia z próby orkiestry do koncertu premierowego.

Zdjęcia z koncertu inauguracyjnego.

Szczecińska Trzynastka – orkiestra dęta została powołana z inicjatywy Waldemara Kulpy, dyrektora Domu Kultury „13 Muz” przez Mateusza Kupskiego, dyrektora artystycznego i dyrygenta orkiestry.

Zespół dęty blaszany, który zagra podczas koncertu jest złożony z muzyków grających na instrumentach dętych blaszanych w jednych z największych instytucji kulturalnych naszego miasta: Filharmonii im.  Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz Operze na Zamku. Są to soliści grający na co dzień pierwsze partie trąbki, puzonu czy waltorni. Zespół poprowadzi Mateusz Kupski.

Mateusz Kupski, na co dzień pełni funkcję pierwszego puzonisty w orkiestrze Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Jest absolwentem szkół muzycznych w Tarnowskich Górach i Bytomiu. Później naukę gry na instrumencie kontynuował w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie puzonu dr hab. Michała Mazurkiewicza, gdzie ukończył studia magisterskie. Współpracował z wieloma orkiestrami polskimi i międzynarodowymi, m. in.: z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Filharmonią Gorzowską, Operą Śląską w Bytomiu, Filharmonią im. Józefa Elsnera w Opolu, I, CULTURE Orchestra. Mateusz Kupski jest również pedagogiem w ZPSM przy ul. Staromłyńskiej w Szczecinie oraz w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Podczas koncertu inauguracyjnego muzycy zespołu, którzy wystąpią na scenie Sali Kominkowej, będą promować tworzącą się orkiestrę dętą Domu Kultury „13 Muz” – Szczecińską Trzynastkę. Od czerwca zapraszamy wszystkie osoby, które grają na instrumentach dętych blaszanych do wspólnego muzykowania. Celem orkiestry będzie propagowanie idei zjednoczenia społeczności muzyków grających na instrumentach dętych, nie zważając, czy ktoś jest amatorem, uczniem czy profesjonalistą oraz zaszczepienie tradycji orkiestr dętych w naszym mieście. Mamy nadzieję, że orkiestra będzie mogła występować często, tym samym umilać czas mieszkańcom Szczecina oraz turystom odwiedzającym nasze miasto.

Tematem przewodnim koncertu inauguracyjnego będzie muzyka filmowa.

Muzycy przedstawią tematy oraz suity filmowe z twórczości najwybitniejszych kompozytorów piszących muzykę filmową. Program składa się z aranżacji napisanych specjalne na skład dęty blaszany.

Program koncertu:
Michael Giacchino – temat z filmu „Iniemamocni”
Alan Silvestri – Suita z filmu „Forrest Gump”
John Williams – „Star Wars”
John Williams – Suita (suita z filmów „Szczęki” i „Superman”)
Ennio Morricone – Suita
Leonard Cohen – Hallelujah
Bill Conti – Gonna Fly Now (temat z filmu „Rocky”)

Na koncert inauguracyjny zapraszamy całe rodziny, także dzieci od 6 lat.

Miejsce: Sala Kominkowa

Wstęp wolny – ograniczona liczba miejsc / www.bilety.fm

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Wydarzenie na FB

Fot.: Robert Stachnik

Link do wejściówek

Udostępnij