Obecnie w Galerii Tworzę się czynna jest ekspozycja „Raj na ziemi”, której otwarcie odbyło się 1 września 2020 roku.

Więcej informacji – kliknij

„Nie ma innego raju, ziemia jest naszym rajem”- powiedział Mirosław Hermaszewski patrząc na ziemię z orbity.

W kontekście problemów z jakimi boryka się nasza planeta, potraktowanie jej jako wspólnego dobra, wspólnego domu, w którym razem żyjemy, o który dbamy,  jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Eksperci twierdzą , że choć zdrowie ekosystemów, na których żyjemy, pogarsza się szybciej niż kiedykolwiek, to wciąż nie jest za późno, by ograniczyć to zjawisko. Dlatego jeśli chcemy zatrzymać nasz raj, musimy zacząć działać jak najszybciej, w skali globalnej ale przede wszystkim lokalnie. Wspólne z zaproszonymi artystami stworzyliśmy przestrzeń w której łączymy sztukę z ekologią. Przy pomocy specjalnie zaaranżowanej przestrzeni oraz przygotowanej ścieżce edukacyjnej będziemy prowokować do refleksji oraz zadawać pytania, które pozwolą uruchomić wyobraźnię ekologiczną.

– W każdą niedzielę w godz. 11:00-16:00 wstęp wolny (zwiedzanie odbywa się wg wymogów  sanitarnych opisanych na stronie organizatora)

– Od poniedziałku do piątku wstęp tylko dla grup zorganizowanych – zapisy: tworzesie@gmail.com

Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektów „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie 2019” oraz „Twórcze 5×5”, współfinansowane jest przez Miasto Szczecin oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerzy: Ogólnopolski Festiwal Animacji „O!PLA”, Wydział Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, Szkoła Podstawowa TAK, Kashart, Księgarnia FIKA, Stowarzyszenie OFFICYNA

Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecina

Szczegółowy program na tworzesie.pl  oraz facebook.com/PrzepraszamTworzeSie