01.09-25.04. / Galeria Tworzę się: Wystawa RAJ NA ZIEMI (ONLINE)

1147
0
Udostępnij
Kiedy:
Wrzesień 1, 2020@10:00 – Kwiecień 25, 2021@18:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2020-09-01T10:00:00+02:00
2021-04-25T18:00:00+02:00

Galeria Tworzę się: „Raj na ziemi” 

01.09.2020-25.04.2021 / w dniach 20.03. – 25.04. online

Od połowy listopada 2020 r. galeria Tworzę się zaprasza także na wirtualne spacery. Można odwiedzić aktualną wystawę „Raj na ziemi” oraz towarzyszącą jej dźwiękową przestrzeń „Cisza i muzyka”. Prezentacji online towarzyszą konkursy, ćwiczenia i zadania twórcze publikowane na profilu galerii na Facebooku. Zapraszamy do odwiedzania galerii i śledzenia jej profilu w mediach społecznościowych.

Spotkania dla grup szkolnych online
Podczas wirtualnego spaceru, przy pomocy wybranych książek poruszymy tematy związane z ekologią oraz ekologią muzyki. Nie zabraknie zabawy, twórczych zadań i ćwiczeń przybliżających zagadnienia poruszone na wystawie.
Wiek uczestników: 7+
Czas trwania: 45 min
Spotkania odbywają się na platformie zoom.
Zapisy: tworzesie@gmail.com

Wystawa RAJ NA ZIEMI TWORZĘ SIĘ w Domu Kultury 13 Muz”

„Cisza i muzyka. Dźwiękowy Plac Zabaw” (dźwiękowa przestrzeń towarzysząca wystawie „Raj na ziemi”)

Opis wystawy:

„Nie ma innego raju, ziemia jest naszym rajem” – powiedział Mirosław Hermaszewski patrząc na ziemię z orbity.

W kontekście problemów z jakimi boryka się nasza planeta, potraktowanie jej jako wspólnego dobra, jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Naukowcy twierdzą, że choć zdrowie planety, pogarsza się szybciej niż kiedykolwiek, wciąż nie jest za późno, by powstrzymać ten proces. Jeśli chcemy zatrzymać nasz raj, musimy zacząć działać jak najszybciej, w skali globalnej ale przede wszystkim lokalnie. Wspólnie z zaproszonymi artystami, stworzyliśmy przestrzeń, w której poprzez sztukę mówimy o najważniejszych problemach środowiskowych. Przy pomocy specjalnie zaaranżowanej przestrzeni oraz ścieżce wrażeń, będziemy prowokować do refleksji oraz zadawać pytania, które pozwolą uruchomić wyobraźnię ekologiczną. 

Odwiedź wykreowany przez nas świat. Przespaceruj się ścieżką nr 1 i ścieżką nr 2. Zdobądź wiedzę i zdecyduj, jaki świat wybierasz.

Wiek: 5+

Wystawie towarzyszy pokaz filmu „OSIEDLE” w reż. Magdaleny Bryll. W miejscu wiekowego lasu powstaje nowe osiedle, uporządkowane, nowocześnie zaprogramowane i … bezduszne. Tomek i Tonia wraz z innymi dziećmi, dzięki swej wyobraźni i pomysłowości postanawiają zmienić ten stan rzeczy. Sprawdźcie koniecznie, czy im się uda.

Współpraca: Piotr LUMP Pauk, Katarzyna Mierzejewska, Karolina Gołębiowska, Aleksandra Rus, Edyta Waszak, Marek Mierzejewski, Joanna Olejniczak, Oskar Ejsmont

 Opis dźwiękowej przestrzeni „Cisza i muzyka. Dźwiękowy Plac Zabaw”:

W ramach kolejnej przestrzeni nadal zajmujemy się ekologią, a dokładnie ekologią muzyki. Jej twórcą był kanadyjski kompozytor oraz ekolog akustyczny Raymond Murray Schafer. Dźwięk to obecnie jeden z ważniejszych elementów kultury: brzmienia przemysłowe, odgłosy natury i muzyka. Dźwięki są wszędzie. Trudno dzisiaj znaleźć miejsce, w którym zaznamy absolutnej ciszy. Źródłem dźwięku są urządzenia, maszyny, człowiek oraz natura. Dawniej dźwięki pochodziły głównie z natury, dzisiaj z maszyn i urządzeń. Ekologia muzyki zmusza nas do głębszej refleksji na temat otoczenia i przebywania w ciągłym hałasie. Aby przybliżyć odwiedzającym pojęcie ekologii muzyki, zapraszamy na spacer dźwiękowy korytarzami galerii podczas którego będzie można poćwiczyć słuch i dokonać twórczych, dźwiękowych odkryć.

Oprócz przestrzeni dźwiękowej wykreowanej w galerii, zapraszamy na muzyczną ucztę, koncert-słuchowisko „No to gramy”.

Współpraca: Marcin Dymiter, Maciej Olewniczak, Kasia Mierzejewska, Joanna Bronisławska, Marianna Oklejak

Kuratorka TWORZĘ SIĘ:

Paulina Ratajczak 

Szczegóły: www.tworzesie.pl

Filmowa zapowiedź wystawy:

Epizod 1 – https://bit.ly/2Q3hYlQ

Epizod 2 – https://bit.ly/34oU9gJ

Epizod 3 – https://bit.ly/3jYXpDT

W roli głównej: Maria Dąbrowska

Realizacja filmu: Kamera Jazda

Koncept: Paulina Ratajczak

Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury 13 Muz”

Kurator TWORZĘ SIĘ: Paulina Ratajczak

Wydarzenia odbywają się w ramach projektów „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie 2020” oraz „W Szczecinie TWORZĘ SIĘ!”.
Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach, objętych monopolem państwa zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Partnerzy: Sektor 3 Szczecin, IKEA Dom Jutra, Akademia Sztuki w Szczecinie, Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenia MiastoHolizm, Stowarzyszenie KAMERA, Kashart, Szkoła Podstawowa TAK, 8. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA 2020.

Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecina

Udostępnij