Prezentacja wystawy “ĆŚŚŚ”

876
0
Share:
Kiedy:
wrzesień 7, 2018@19:00 – październik 14, 2018@00:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2018-09-07T19:00:00+02:00
2018-10-14T00:00:00+02:00
Prezentacja wystawy "ĆŚŚŚ"

Wystawa wspólnego projektu dwóch designerów. Symboliczna podróż do domów z dzieciństwa, „…które w naszych marzeniach zawsze pozostają dużą kołyską…“. Pamięć emocji zachowanych w przedmiotach, teksturach, zapachach.

Dom, w którym się urodziliśmy, odcisnął w nas hierarchię różnych funkcji zamieszkiwania. Jesteśmy diagramem funkcji zamieszkiwania tego konkretnego domu i wszystkie inne domy są tylko wariacjami na ten podstawowy temat. (…) W naszych domach mamy norki i kąty, w których lubimy wygodnie zwijać się w kłębek. Takie zwijanie się przynależy do fenomenologii czasownika „zamieszkiwać“ i tylko ci, którzy się tego nauczyli, mogą zamieszkiwać w sposób intensywny. (…) I zawsze w naszych marzeniach dom jest dużą kołyską. Bachelard, Poetyka marzenia, przeł. L. Brogowski, Słowo/obraz terytoria, Gdańsk 1998.

Jarosław Hulbój – Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie UAP). Dyplom  w dziedzinie rzeźby i rysunku.

W praktyce artystycznej zajmuje się głównie relacjami obecności wobec kontekstu przestrzeni i granicą między fizycznymi a wyobrażeniowymi możliwościami jej poszerzania. Używa obiektu, dźwięku, fotografii, wideo, performansu. Zrealizował kilkanaście wystaw indywidualnych, brał udział w ponad czterdziestu wystawach i projektach zbiorowych w Polsce, Armenii, Słowacji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, Estonii, Danii i USA. Równolegle prowadzi autonomiczną działalność projektową łącząc w równym stopniu techniki rzemieślniczej metodologie badawcze współczesnego dizajnu. Współpracuje także z artystami, projektantami, galeriami i muzeami w obszarze produkcji i wsparcia technologicznego.

W działalności kuratorskiej interesuje się głównie badaniem i zestawianiem metodologii stosowanych przez artystów i projektantów.W latach 1996–2000 kurator wystaw młodych debiutujących artystów w Galerii Antoniego Rząsy w Zakopanem. W roku 1996 kurator wystaw Przestrzeń i jej wymiary w Międzynarodowym Centrum Sztuki w Poznaniu oraz Polimetrie (wraz z Christianem Tomaszewskim) w Galerii Awangarda we Wrocławiu. W roku 1999 kurator (wraz z Antonem Ciernym) wystawy Pobyt stały w Tatranskiej Galerii Elektraren w Popradzie na Słowacji i w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, w latach 2012 i 2013 – wystawy Drzewo w Galerii Miejskiej w Zakopanem, Instytucie Polskim w Budapeszcie w ramach Design HétBudapest i na Łódź Design Festiwal, w roku 2014 Schronienie w Tatrzańskim Parku Narodowym i na Łódź Design Festival. Pracuje w Akademii Sztuki w Szczecinie i w School of Form w Poznaniu.

dr hab. Bartosz Mucha – studiował na ASP w Krakowie (dyplom 2004) i w ESAG w Paryżu. Doktorat z wzornictwa na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie (2010). Projektant 2 i 3 D. W latach 2004-11 lat wokalista i autor tekstów zespołu math rockowego Maria Celeste. Poza tym jako artysta jest twórcą instalacji i krótkich form wideo. W latach 2004-2009 prowadził projekt The POOR Life, w ramach, którego powstało kilkadziesiąt prototypów przedmiotów codziennego użytku pokazywanych na dziesiątkach wystaw w kraju i zagranicą. W tym na 6 wystawach indywidualnych. Po ukończeniu projektu POOR rozpoczął działalność para architektoniczną – Pararch (www.pararch.com), której celem jest eksplorowanie problemu domu, schronu i noclegu. Ostatnio zajął się produkcją i dystrybucją swoich projektów przyjmując w tym celu nazwę Poorex. 

Wstęp wolny.

Share:

Dostępność cyfrowa