„Wałęsa moja miłość”

333
0
Udostępnij
Kiedy:
Listopad 22, 2019@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2019-11-22T19:00:00+01:00
2019-11-22T19:15:00+01:00
Koszty:
10

Teatralna groteska inspirowana prywatnym życiem Lecha Wałęsy. Dziejące się w kontekście politycznych zawirowań i dylematów miłosne historie byłego prezydenta i kobiet, które w jego życiu coś znaczyły … no właśnie co i ile? Ile ich było? Ile czasu im poświęcał? Ile były warte jego słowa? I co na to Danuśka? Będzie to spektakl o polityce … miłosnej Wałęsy. 

“Wałęsa moja miłość” to spektakl zrealizowany przez seniorów – aktorów amatorów tworzących grupę teatralną „Teatr Janusza” pod kierunkiem Janusza Janiszewskiego. Grupa teatralna jest częścią Salonu Artystycznego Seniorów SAS działającego od trzech lat w Domu Kultury „13 Muz”.

Pomysł, scenariusz i reżyseria: Janusz Janiszewski.

Scenariusz na podstawie dostępnych w internecie materiałów prasowych, wywiadów, fragmentów książek np. „Marzenia i tajemnice” Danuty Wałęsowej, „Moja żona tramwajarka. Opowieść o Henryce Krzywonos-Strycharskiej” Krzysztofa Strycharskiego, „Wałęsa. Człowiek z teczki” Sławomira Cenckiewicza oraz ogólnie dostępnych informacji o życiu i obecnej działalności Lecha Wałęsy.

Obsada:

Wałęsa – Ryszard Lasota, Danuta, żona Wałęsy – Danuta Szydło, Jasia – Grażyna Wolska, Plasia – Krystyna Wawrzyn, Ula – Urszula Olechnowicz, Henia Krzywousta – Jolanta Werner, Julia – Julia Pardon, Cyganka Tereza – Teresa Nowak-Misarko, TW Ola – Aleksandra Szachniewicz, Jolandina Ordonka – Jolanta Janus, Stasia Ukrainka – Elżbieta Kolczewska.

Bilety: 10 zł w przedsprzedaży @dostępne ONLINE  i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej). Bilety także do nabycia w dniu spektaklu w DK “13 Muz” na godzinę przed przedstawieniem.

Udostępnij