Szczecińskie Wierszogranie – „W 21 piosenek dookoła świata”

675
0
Share:
Kiedy:
marzec 30, 2020@11:12 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2020-03-30T11:12:00+02:00
2020-03-30T11:27:00+02:00

UWAGA! ZGODNIE Z WYTYCZNYMI URZĘDU MIASTA SZCZECIN, W TROSCE O ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW WYDARZEŃ KULTURALNYCH, ZDECYDOWALIŚMY O ODWOŁANIU WSZYSTKICH WYDARZEŃ, ZAJĘĆ STAŁYCH I WARSZTATOWYCH, WYSTAW, SPOTKAŃ I IMPREZ ODBYWAJĄCYCH SIĘ W DOMU KULTURY „13 MUZ”  ORAZ PRACOWNI ARTYSTYCZNEJ „13 MUZ” OD 11 MARCA DO ODWOŁANIA, O CZYM POINFORMUJEMY. PRZEPRASZAMY ZA ZMIANY W PROGRAMIE.

 

30.03.2020 poniedziałek g. 19:00 – Szczecińskie Wierszogranie – „W 21 piosenek dookoła świata”

„Szczecińskie Wierszogranie” zaprasza na wyjątkową podróż muzyczną pt.: „W 21 piosenek dookoła świata”, złożoną z najpiękniejszych melodii pochodzących z Brazylii, Argentyny, Kuby, USA, Anglii, Polski aż po Grecję! Na tą wyprawę zabierze Was szef Stowarzyszenia SZOK, Mitro Dymitriadis, rodowity Grek! W 21 piosenkach przekaże on swój subiektywny wybór utworów, które najbardziej ukochał, a zaprezentuje je w najbardziej z wymagających form, sam z gitarą oraz… publicznością! W recitalu usłyszycie piosenki od brazylijskich bossa, peruwiańskich czy kubańskich evergreenów poprzez piosenki The Beatles, Simona & Garfunkel’a, Oazis, Stinga, Niemena, Jopek, Soyki, Rodowicz, Rynkowskiego, aż po utwory największej ikony Grecji, Mikisa Theodorakisa.

Mitro Dymitriadis to postać, którą bywalcy Szczecińskiego Wierszogrania znają od dawna z „opieki” nad dźwiękiem podczas koncertów naszego cyklu, ale nie wszyscy wiedzą o tym, że jest on przede wszystkim artystą muzykiem, który występuje na scenach całego kraju od 1990 roku. Mitro to muzyk niezwykle wszechstronny, bo z jednej strony, przez ponad 23 lata był jednym z filarów zespołu Grupo Costa grającego muzykę latynoamerykańską, ale z racji pochodzenia gra także rodzimą, grecką muzykę w projektach solowych oraz grupowych… To jednak nie wszytko! Jest on również liderem i założycielem grupy Unpluggers, gdzie wraz Mają Koterbą, znakomitą wokalistką, zrealizował niezwykły projekt pt.: “The Beatles Juice” z autorskimi aranżacjami muzyki “Czwórki z Liverpoolu”! Z Unpluggers stworzył również projekt pt. “Samba Sikoreczka”, który poświęcony jest piosenkom w rytmie samba & bossa nova pochodzących ze skarbnicy muzyki polskiej!

 
Właśnie te różnorodne doświadczenia muzyczne skłoniły Mitro do stworzenia projektu, który integrowałby je wszystkie i w ten sposób powstało “W 21 piosenek dookoła świata”, na które serdecznie miłośników pięknych melodii, śpiewanych nie tylko w języku polskim, zapraszamy 30 marca do DK „13 Muz” o godzinie 19:00.

 

Bilety w cenie 35 zł dostępne online na www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej). Bilety można nabyć także w dniu koncertu w DK „13 Muz”.

Share:

Dostępność cyfrowa