Physis | Morphosis – wernisaż wystawy

831
0
Udostępnij
Kiedy:
wrzesień 20, 2019@18:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2019-09-20T18:00:00+02:00
2019-09-20T18:15:00+02:00

Wystawa prezentująca prace artystów działających na pograniczu nauki, sztuki i technologii.

Procesy i zjawiska zachodzące w naturze (gr. φύσης – natura, φυσική – fizyka) zajmują zarówno naukowców jak i artystów, są także inspiracją do tworzenia technologii. Słowo informacja wywodzi się od łacińskiego informare, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza nadawanie czemuś formy, kształtu.

W języku greckim występuje analogiczne słowo μόρφωσης oznaczające wykształcenie, ale także kształtowanie, formowanie. Matematyczny świat idei jest powiązany z procesami występującymi
w naturze, gdzie proste zasady początkowe tworzą skomplikowane systemy. Wiele idei matematycznych nie ma odwzorowania w świecie dostępnym zmysłowo. Wystawa prezentuje prace artystów i naukowców działających na pograniczu nauki, sztuki i technologii, którzy w swoich działaniach inspirują się naturą, fizyką, matematyką, lub wykorzystują nowe technologie jako narzędzia w procesie twórczym.

Uczestnicy:
Andrzej Banachowicz, Andreas Guskos, Arkadiusz Marcinkowski, Tomasz Wendland, Magdalena Tyczka, Ewelina Adam-Wadas, Kamila Dereń, Jakub Palka, Joanna Roguszczak, Jarosław Rybicki oraz studenci Pracowni Wystawiennictwa i Nowych Technologii Projektowania Akademii Sztuki w Szczecinie.

Kuratorzy: Andreas Guskos, Magdalena Tyczka

Tytuł załączonej ilustracji: Andreas Guskos, Fraktal 147

Wstęp wolny

Udostępnij

Dostępność cyfrowa