Niezwykłe Szczecinianki – spotkanie z Katarzyną Zwierzewicz

310
0
Udostępnij
Kiedy:
Październik 11, 2019@13:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2019-10-11T13:00:00+02:00
2019-10-11T13:15:00+02:00
Koszty:
Bez opłat

Spotkanie z Katarzyną Zwierzewicz z Czytelni Pomorzoznawczej Książnicy Pomorskiej w ramach projektu “Niepodległe”. 

Polakom i Polsce towarzyszyła przez wiele lat trudna droga walki o Niepodległość. Dotychczas wyróżnionymi bohaterami historii walki o niepodległość byli głównie mężczyźni, służby mundurowe, przywódcy, politycy. Rocznica 100-lecia Niepodległości zbiega się z rocznicą nadania praw wyborczych kobiet. Kwestia zaangażowania poświęcenia Polek jest nadal zbyt mało znana w ogólnej świadomości społecznej. Warto przypomnieć zasługi i postaci polskich kobiet, które podejmowały trud walki. Oddać część ich pamięci, aby kolejne pokolenia znały nie tylko zasłużonych ojców, ale również zasłużone matki Polski niepodległej.

Temat projektu “Niepodległe” ma poruszyć, rozwinąć i przywołać pamięć o kobietach zasłużonych w walce o niepodległość w skali ogólnopolskiej, jak i lokalnej.

Obchody wspiera Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poprzez wieloletni program upamiętniający tak ważną dla Polski rocznicę, Dom Kultury “13 Muz” dzięki programowi “Koalicje dla Niepodległej” i uzyskanemu w drodze konkursu dofinansowania, realizuje projekt “Niepodległe”. Jako spadkobiercy pokoleń walczących o Polskę, nie możemy zapominać, że nasz kraj ma wybitnych “ojców”, ale również zasłużone “matki”.

Dlatego też, celem projektu jest zwrócenie uwagi na kobiety w historii odzyskiwania niepodległości naszego kraju. Przedstawienie postaci, które zasługują za swoją działalność i poświęcenie na pamięć wśród kolejnych pokoleń Polaków. Temat projektu “Niepodległe” ma poruszyć, rozwinąć i przywołać pamięć o kobietach zasłużonych w walce o niepodległość w skali ogólnopolskiej, jak i lokalnej.

Wstęp wolny

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego “Koalicje dla Niepodległej”.

W programie “Koalicje dla Niepodległej” Dom Kultury “13 Muz” ma następujących partnerów:

  • Uniwersytet Szczeciński Wydział Humanistyczny
  • Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie
  • Collegium Balticum Szczecińska Szkoła Wyższa
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Szczecinie

 

 

Udostępnij