Mozaika DLA Przyszłości warsztaty online

341
0
Udostępnij
Kiedy:
Kwiecień 17, 2020@00:00 – Maj 10, 2020@00:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2020-04-17T00:00:00+02:00
2020-05-10T00:00:00+02:00

17.04.-10.05.2020

Wierzymy, że zarówno bieżące wydarzenia związane z pandemią i kwarantanną oraz wcześniejsze związane ze zmianami klimatu, podpowiadają nam, ludziom, którą drogą powinniśmy podążać: co zmienić, co zachować, co naprawić i jak od nowa ułożyć wartości. Artyści, jako osoby niekonwencjonalne i działające nieszablonowo, mogą przyjąć na siebie niezwykle ważną rolę – przewodników, tych którzy pomagają wizualizować inne modele życia i postępowania. Modele, których zastosowanie pomoże, a wręcz umożliwi funkcjonowanie ludzi w przyszłości. Dociera bowiem do nas, że dotychczasowe, ogólnie przyjęte rozwiązania i wartości, nie sprawdziły się.

O tym wszystkim chcieliśmy rozmawiać w galerii TWORZĘ SIĘ podczas wystawy „Raj na ziemi”. Otwarcie wystawy, z wiadomych przyczyn, zostało przesunięte. My jednak nie czekamy i przenosimy się do Internetu!
Wspólnie z artystką Elą Blanką zapraszamy do tworzenia wirtualnej, wspólnej „Mozaiki dla przyszłości”. Idea, która przyświeca akcji to wnikliwa obserwacja, przeżywanie i kadrowanie tego co bliskie . Najbliższe. To poszukiwanie światła, faktury, ruchu, koloru oraz innych wartości w osobach, przedmiotach i elementach przyrody, które nas otaczają. Wróćmy do niespiesznego poznawania świata, jak we wczesnym dzieciństwie. Poszukajmy piękna i radości wokół nas. Przyjrzyjmy się naszym emocjom, które tym poszukiwaniom towarzyszą.

Organizator: Fundacja Las Sztuki, TWORZĘ SIĘ, Dom Kultury „13 Muz”

Link do akcji na FB

WARSZTATY ONLINE “Mozaika dla przyszłości”
Dla chętnych (7+) zaplanowaliśmy specjalne spotkanie warsztatowe (online), aby przede wszystkim się spotkać, lepiej przybliżyć idee akcji i podziałać twórczo.
Prowadzenie: Ela Blanka
ZAPISY: tworzesie@gmail.com
Warsztaty odbędą się przy użyciu komunikatora SKYPE; szczegóły dotyczące przebiegu warsztatów oraz łączności z grupą prześlemy mailem. Liczba miejsc ograniczona.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie 2020”, współfinansowane jest przez Miasto Szczecin.

Partnerzy: 8. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA 2020, Akademia Sztuki w Szczecinie, Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenia MiastoHolizm, Stowarzyszenie KAMERA, Kashart , Szkoła Podstawowa TAK

Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecina

Więcej na Przepraszam Tworzę się. Szczegóły: www.tworzesie.pl

Udostępnij