„Moi starzy”, wystawa w Galerii JEDNA DRUGA

479
0
Udostępnij
Kiedy:
Grudzień 12, 2018@19:00 – Styczeń 31, 2019@21:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2018-12-12T19:00:00+01:00
2019-01-31T21:00:00+01:00
„Moi starzy”, wystawa w Galerii JEDNA DRUGA

Wystawa duetu Kowalewski + Ostrowski, socjologa i architekta, którzy oprócz projektów artystycznych i naukowych tworzą zespół muzyczny Mizeria.

Wystawa przygotowana do Galerii Jedna Druga to sentymentalna podróż do lat młodości opisywana z perspektywy rodzica. Wersja Maćka Kowalewskiego to założenie, że dzieci są inne, niż ich rodzice. Wybierają własną drogę, bywa, że na zawsze odcinają się od korzeni. Mimo marzeń rodziców o sukcesji dobrego domu, firmy, wiary ojców – dzieci chcą żyć po swojemu. Wszystko może się zdarzyć: syn lekarza zostaje gangsterem, córka rolnika zostaje gwiazdą pop. Marek Ostrowski pozostaje przy koncepcji kopii. Dzieci są kalką, powieleniem mimiki, gestów, wyglądu. Pomimo odmiennych wyborów życiowej drogi, stylu życia, zachowań – nie mogą uciec od piętna DNA. Rodzice i dzieci widzą w sobie własne odbicia. Ten proces obserwacji jest podróżą w czasie we wszystkich możliwych kierunkach. Ekspozycja w postaci instalacji / fotografii/kolażu.

  • Maciej Kowalewski: socjolog, kieruje Zakładem Socjologii Miasta w IS US. Zajmuje się miejską kulturą i polityką protestu.
  • Marek Ostrowski: architekt, grafik, twórca audiowizualny, asystent w Katedrze Projektowania Architektonicznego WBiA ZUT. W pracy naukowej zajmuje się problematyką mieszkalnictwa i zagadnieniami społecznymi w architekturze.
  • Kuratorka wystawy: Monika Szpener

Wstęp wolny

Udostępnij