Inspektor Jass: Pomeranian Youth Big Band

404
0
Udostępnij
Kiedy:
styczeń 13, 2020@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2020-01-13T19:00:00+01:00
2020-01-13T19:15:00+01:00

Muzyczne spotkania z Inspektorem Jassem i jego gośćmi odbywają się w Domu Kultury „13 Muz” już prawie od 3 lat. Wszystko zaczęło się od żywiołowych koncertów z Pomeranian Youth Big Bandem, prezentujących szeroki repertuar muzyki big-bandowej. Od tego czasu na scenie sali kominkowej gościliśmy znakomitych muzyków, również występujących w bardziej kameralnych składach. Podczas styczniowego koncertu big band powróci na scenę z mocno karnawałowym repertuarem. Wśród artystów znajdą się znakomici muzycy i soliści z naszego miasta, studenci Akademii Sztuki oraz młodzież, pojawią się też opowieści i ciekawostki z jazzowej historii.

Pomeranian Youth Big Band to orkiestra jazzowa związana z Akademią Sztuki w Szczecinie, zrzeszająca, studentów, młodzież oraz muzyków zawodowych. Założeniem orkiestry jest propagowanie muzyki rozrywkowej, bigbandowej, a misją nadrzędną działalności orkiestry, jest rozwój młodzieży poprzez wspólne koncertowanie z muzykami zawodowymi – czyli stworzenie wspólnej grupy, w której uczestniczy wiele pokoleń muzyków. Orkiestra stwarza też możliwości rozwoju młodych kompozytorów, realizując często autorski repertuar.

Orkiestra zadebiutowała podczas koncertu „Jazz na Betonowcu” na jeziorze Dąbie w sierpniu 2013 roku. W 2014 roku zdobyła Grand Prix konkursu orkiestr dętych i big bandów w Łobzie. Kierownikiem muzycznym orkiestry jest Tomasz Licak, saksofonista i kompozytor, absolwent Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze. 

Big Band w swoim szerokim repertuarze posiada zarówno klasykę jazzowej muzyki big bandowej z lat 30-tych, jak i utwory nowoczesne oraz muzykę komponowaną specjalnie dla tej orkiestry, między innymi utwory Feliksa Nowowiejskiego oraz muzykę folkową. Muzyka big bandowa pełna jest żywiołowości a potężne brzmienie orkiestry przyjmowane jest przez publiczność z wielkim entuzjazmem.   

Wstęp wolny.

Udostępnij