Inspektor Jass na tropie, czyli jazz z historią w tle. Gość specjalny – Stian Swensson

528
0
Share:
Kiedy:
maj 3, 2019@20:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2019-05-03T20:00:00+02:00
2019-05-03T20:15:00+02:00
Koszty:
Bez opłat

Inspektor Jass intensywnie poszerza krąg swoich poszukiwań. Po majowych odwiedzinach znakomitych muzyków wywodzących się z polskiej sceny jazzowej, czas spojrzeć w kierunku północnym.

Gościem specjalnym czerwcowego koncertu będzie bowiem Stian Swensson, norweski gitarzysta i kompozytor mieszkający obecnie w Kopenhadze. O tym, jak brzmi w jego wykonaniu jazz z elementami muzyki północy, przekonacie się już w pierwszy poniedziałek czerwca – 3.06.2019 w Sali Kominkowej DK „13 Muz” o godzinie 20.00.

O artyście:

Stian Swensson – pochodzący z Norwegii gitarzysta i kompozytor, obecnie mieszkający w Kopenhadze, gdzie ukończył również Rhytmic Music Conservatory. Studiował pod okiem doświadczonych artystów, takich jak Carsten Dahl, Jakob Anderskov, Django Bates czy Jakob Bro. Ukończył również prestiżowe studia solistyczne na tej samej uczelni. Poprzez swoją konsekwencję i charakterystyczny styl stał się rozpoznawalnym artystą w środowisku skandynawskim. Na przestrzeni ostatnich lat z wieloma znakomitymi muzykami sceny kopenhaskiej na scenach europejskich i światowych. Jako kompozytor skupia się na transkrypcji dźwięków otaczającej przyrody na zespoły muzyki kameralnej składające się zarówno z muzyków klasycznych jak i jazzowych. Jako gitarzysta łączy tradycyjne i mainstreamowe elementy jazzu z muzyką Norweską.

Organizator: 13 Muz, Tomasz Licak

Wstęp wolny

Obejrzyj zapowiedź video

Share:

Dostępność cyfrowa