do 15.12. / Galeria Tworzę się: Eksperymentalne Place Zabaw w drodze

1101
0
Udostępnij
Kiedy:
czerwiec 1, 2021@08:00 – grudzień 15, 2021@16:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-06-01T08:00:00+02:00
2021-12-15T16:00:00+01:00

do 15.12.2021

„Eksperymentalne Place Zabaw w drodze” to nowy projekt realizowany przez Galerię Tworzę się od 1 czerwca 2021 r.

Ograniczenia związane z pandemią oraz nowe warunki organizacji wydarzeń kulturalnych, sprawiły, że pojawiła się potrzeba mobilnych, kameralnych wydarzeń kulturalnych, które dotrą bezpośrednio do odbiorców. W  ten sposób powstał pakiet działań animacyjnych i edukacyjnych, przybliżających uczestnikom wybrane obszary sztuki, prezentowane wcześniej na wystawach w Galerii Tworzę się (m.in. na Fotograficznym, Filmowym, Teatralnym i Literackim Placu Zabaw).

Działania prowadzą szczecińscy artyści, edukatorzy sztuki oraz animatorzy: Maria Dąbrowska, Paweł Kula, Karolina Gołębiowska, Krzysztof Kuźnicki, Ania Wiśniewska, Bartłomiej Orłowski, Dominika Wyrobek, Kasia Zimnoch, Paweł Kleszczewski i Paulina Ratajczak.

Do tej pory przeprowadzonych zostało ponad 30 spotkań warsztatowych. Zajęcia odbyły się na szkolnych boiskach, w przedszkolnych ogródkach, na terenie Muzeum w Wolinie, na podwórkach placówek opiekuńczo-wychowawczych w Szczecinie, w świetlicach, w parku Kasprowicza i w Galerii Tworzę się. W sierpniu działania prowadzone będą na terenie Szczecina, w Goleniowie, Kretlewie i Mechowie.

Jeśli chcesz, abyśmy odwiedzili Twoją klasę/świetlicę/placówkę, napisz do nas na adres: tworzesie@gmail.com

Spotkania są bezpłatne, odbywają się na terenie woj. zachodniopomorskiego.

Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Koncepcja projektu: Paulina Ratajczak

Organizatorzy/Partnerzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”. TWORZĘ SIĘ, Muzeum w Wolinie, Goleniowski Dom Kultury, GOKiS w Golczewie, Centrum Opieki nad Dzieckiem im. Konstantego Maciejewicza w Szczecinie, Stowarzyszenie KAMERA, Stowarzyszenie OFFICYNA, Fika

Projekt „Eksperymentalne Place Zabaw w drodze” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury z programu „Kultura Dostępna”.

 

 

 

 

Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecina

Udostępnij

Dostępność cyfrowa