Galeria Jedna/Druga, wernisaż wystawy „zaopiekuj się mną”

466
0
Udostępnij
Kiedy:
Październik 17, 2018@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2018-10-17T19:00:00+02:00
2018-10-17T19:15:00+02:00
Galeria Jedna/Druga, wernisaż wystawy „zaopiekuj się mną”

Galeria Jedna/Druga, wernisaż wystawy „zaopiekuj się mną” Anny Witkowskiej i Adama Witkowskiego (malarstwo olejne / flaga).

Najnowszą prezentację pary gdańskich artystów stanowi gra słowna, prowadzona nie tylko z widzem, ale także między autorami. Adam skupił się na trudnych do rozczytania, mrocznych i ponurych z pozoru sentencjach. Złe zdania, jak je przewrotnie nazywa, przemalował na płótnie z wcześniej ułożonych z gałęzi kompozycji nawiązujących do black metalowej typografii. Ledwo widoczne, nawarstwione, pulsują podskórnie, jak wiszące w powietrzu zagrożenie. Faktycznie ich wydźwięk jest odwrotny.

Ania szuka przeciwwagi do formalnych działań Adama. Posługuje się również słowem, lecz jej autorska flaga-patchwork mówi o miłości własnej, bez której nie istnieje żadna inna. Prosta afirmacja, medytacyjne ćwiczenie ułożone z laurowych liści – kojarzonych z tryumfem w naszej kulturze. Całość zakomponowana na arabskim haftowanym złotem materiale, który miał posłużyć do uszycia sukni ślubnej mamy Adama. Do ślubu jednak nie doszło…

Na wernisaż zaprasza kuratorka – Monika Szpener (DK „13 Muz”)

Wstęp wolny

Udostępnij