„FIGURA” Andrzej Borcz / Grzegorz Maślewski – wernisaż wystawy w Galerii JEDNA DRUGA

377
0
Udostępnij
Kiedy:
Luty 8, 2019@07:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2019-02-08T07:00:00+01:00
2019-02-08T07:15:00+01:00
Koszty:
Bez opłat
„FIGURA” Andrzej Borcz / Grzegorz Maślewski - wernisaż wystawy w Galerii JEDNA DRUGA

Bardzo konkretne, materialne, fizyczne prace artystów toruńskich – rzeźbiarzy: Andrzeja Borcza i Grzegorza Maślewskiego pod wspólnym hasłem „Figura”. Jest to wystawa rzeźby, w której dotykamy problemu formy przestrzennej i jej postrzegania.

Z jednej strony jest ona sprowadzona do powierzchni rzeźbionej bryły, odcinającej się od świata zewnętrzną powłoką, z drugiej jako kompozycja geometryczna anektująca i dzieląca otoczenie.

Grzegorz Maślewski – urodzony w 1968 roku w Białej Podlaskiej. Od 1995 roku związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie obecnie pełni funkcję Kierownika Pracowni Architektury Wnętrz. Zajmuje się rzeźbą, medalierstwem, designem. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych, brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych.

Andrzej Borcz – absolwent Kierunku Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Jerzego Jarnuszkiewicza w 1983 roku. Specjalizację w zakresie urbanistyki ukończył w pracowni prof. Oskara Hansena. Od 1984 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wziął udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, zrealizował 12 wystaw indywidualnych. Jest autorem realizacji rzeźbiarskich w przestrzeni publicznej. Semantycznie jego prace dotykają problemu egzystencji człowieka. W analizie procesu twórczego interesuje go przede wszystkim zgłębianie wrażenia wynikłego z odczucia przestrzeni przejawiającej się w obrazie wizualnym.

Kuratorką wystawy w Galerii Jedna Druga jest Monika Szpener.

Wstęp wolny

Udostępnij