Dyskusja wokół książki „Dylan i jego czasy”

734
0
Share:
Kiedy:
marzec 25, 2020@16:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2020-03-25T16:00:00+01:00
2020-03-25T16:15:00+01:00

UWAGA! ZGODNIE Z WYTYCZNYMI URZĘDU MIASTA SZCZECIN, W TROSCE O ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW WYDARZEŃ KULTURALNYCH, ZDECYDOWALIŚMY O ODWOŁANIU WSZYSTKICH WYDARZEŃ, ZAJĘĆ STAŁYCH I WARSZTATOWYCH, WYSTAW, SPOTKAŃ I IMPREZ ODBYWAJĄCYCH SIĘ W DOMU KULTURY „13 MUZ”  ORAZ PRACOWNI ARTYSTYCZNEJ „13 MUZ” OD 11 MARCA DO ODWOŁANIA, O CZYM POINFORMUJEMY. PRZEPRASZAMY ZA ZMIANY W PROGRAMIE.

25.03.2020 środa g. 16:00 – Dyskusja wokół książki „Dylan i jego czasy” pod redakcją Michała Friedricha i Alicji Szóstki

Wstęp wolny

O Bobie Dylanie jako poecie mówiło się od dawna. Przyznana mu w 2016 roku Nagroda Nobla w dziedzinie literatury wywołała jednak skrajne reakcje. Wielu wciąż nie może zaakceptować powiązania tak prestiżowej nagrody z muzyką rozrywkową. Komitet wyróżnił Dylana za „stworzenie nowej poetyckiej ekspresji, która wpisała się w wielką tradycję amerykańskiej pieśni”. Książka „Dylan i jego czasy” stanowi bardzo wnikliwe, wieloaspektowe omówienie fenomenu twórczości wybitnego barda – zarówno z perspektywy literaturoznawców, jak i kulturoznawców, socjologów, muzykologów czy tłumaczy.

Dodatkowe informacje o książce:

http://muzeumliteratury.pl/dylan-i-jego-czasy-tom-pokonferencyjny-muzeum-literatury/

W rozmowie wezmą udział:

dr hab. Jarosław Klejnocki – pisarz, poeta, eseista i krytyk literacki, dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza oraz adiunkt w Instytucie Polonistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego.

dr Anna Łakowicz-Dopiera – amerykanistka z Instytutu Literatury i Nowych Mediów Uniwersytetu Szczecińskiego, której główne zainteresowania naukowe dotyczą recepcji kultury amerykańskiej w kulturze polskiej oraz dialogu międzykulturowego.

Prowadzenie: dr hab. Beata Zawadka – amerykanistka z Instytutu Literatury i Nowych Mediów Uniwersytetu Szczecińskiego, której obszar badań obejmuje przede wszystkim: amerykańskie Południe, literaturę i kulturę popularną, performatykę oraz współczesne kino.

 

Organizator:

Dni Kultury Żydowskiej Adlojada

Instytut Filozofii i Kognitywistyki US

Instytut Literatury i Nowych Mediów US

Muzeum Narodowe w Szczecinie

http://www.facebook.com/adlojada

Share:

Dostępność cyfrowa