Dyskusja wokół książki „Dylan i jego czasy”
UWAGA! ZGODNIE Z WYTYCZNYMI URZĘDU MIASTA SZCZECIN, W TROSCE O ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW WYDARZEŃ KULTURALNYCH, ZDECYDOWALIŚMY O ODWOŁANIU WSZYSTKICH WYDARZEŃ, ZAJĘĆ STAŁYCH I WARSZTATOWYCH, WYSTAW, SPOTKAŃ I IMPREZ ODBYWAJĄCYCH SIĘ W DOMU KULTURY „13 MUZ” ORAZ PRACOWNI ARTYSTYCZNEJ „13 MUZ” OD 11 MARCA DO ODWOŁANIA, O CZYM POINFORMUJEMY. PRZEPRASZAMY ZA ZMIANY W PROGRAMIE.
25.03.2020 środa g. 16:00 – Dyskusja wokół książki „Dylan i jego czasy” pod redakcją Michała Friedricha i Alicji Szóstki
Wstęp wolny
O Bobie Dylanie jako poecie mówiło się od dawna. Przyznana mu w 2016 roku Nagroda Nobla w dziedzinie literatury wywołała jednak skrajne reakcje. Wielu wciąż nie może zaakceptować powiązania tak prestiżowej nagrody z muzyką rozrywkową. Komitet wyróżnił Dylana za „stworzenie nowej poetyckiej ekspresji, która wpisała się w wielką tradycję amerykańskiej pieśni”. Książka „Dylan i jego czasy” stanowi bardzo wnikliwe, wieloaspektowe omówienie fenomenu twórczości wybitnego barda – zarówno z perspektywy literaturoznawców, jak i kulturoznawców, socjologów, muzykologów czy tłumaczy.
Dodatkowe informacje o książce:
http://muzeumliteratury.pl/dylan-i-jego-czasy-tom-pokonferencyjny-muzeum-literatury/
W rozmowie wezmą udział:
dr hab. Jarosław Klejnocki – pisarz, poeta, eseista i krytyk literacki, dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza oraz adiunkt w Instytucie Polonistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego.
dr Anna Łakowicz-Dopiera – amerykanistka z Instytutu Literatury i Nowych Mediów Uniwersytetu Szczecińskiego, której główne zainteresowania naukowe dotyczą recepcji kultury amerykańskiej w kulturze polskiej oraz dialogu międzykulturowego.
Prowadzenie: dr hab. Beata Zawadka – amerykanistka z Instytutu Literatury i Nowych Mediów Uniwersytetu Szczecińskiego, której obszar badań obejmuje przede wszystkim: amerykańskie Południe, literaturę i kulturę popularną, performatykę oraz współczesne kino.
Organizator:
Dni Kultury Żydowskiej Adlojada
Instytut Filozofii i Kognitywistyki US
Instytut Literatury i Nowych Mediów US
Muzeum Narodowe w Szczecinie