do 7.10. / MOŻE I LAS

689
0
Udostępnij
Kiedy:
wrzesień 1, 2020@08:00 – październik 7, 2020@13:57 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2020-09-01T08:00:00+02:00
2020-10-07T13:57:00+02:00

Wystawa została otwarta 19.06.2020. Finisaż odbył się 7.10.2020. Aktualnie jest dostępna jako wystawa wirtualna – dokumentacja online.

Wstęp wolny. W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa obowiązują zapisy: jedna_druga@13muz.eu

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie pod linkiem.

Na finisaż i spotkanie  z artystkami zapraszamy do galerii 07.10.2020 o g. 18:00 – wstęp wolny – na finisaż wejście jest możliwe tylko za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów.fm: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej). W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona.

Ekspozycja jest dostępna również jako wystawa wirtualna – dokumentacja online.

Grupa Supergirls Do Design: Marta Szostek / Agata Kiedrowicz

Wystawa „Może i las” to dwie wykreowane przestrzenie morza i lasu. Wykreowane abstrakcyjnie, jako przestrzenie multisensorycznego doświadczania koloru, formy, tekstury, zapachu, dźwięku, ale także paradoksu.
Z jednej strony, pojawia się tu wątek odwiecznego, mylnego przekonania o położeniu Szczecina nad morzem, z drugiej zaskakującego faktu zamknięcia lasu:
„Matecznika, miejsca czarów, raju utraconego. Świątyni życia i śmierci, ze snów, z baśni,
z przeszłości. Kryjówki (dla) zmysłów i tajemnic. Samowystarczalnego, żywego obiegu materii, energii i wody. Źródła wszystkiego. Domu. Wszyscy jesteśmy z lasu, wszyscy tęsknimy do lasu.”

https://www.behance.net/gallery/91994875/SUSHI-FOREST-editorial

https://www.facebook.com/pg/supergirlsdodesign/photos/?tab=album&album_id=549008598893261

Marta Szostek
Niezależna projektantka, tworzy produkty, obiekty oraz instalacje. Współpracuje m.in. z Puro Hotels, magazynem Kukbuk, Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, Dr. Irena Eris Hotele Spa. Współtwórczyni Supergirls Do Design, studia zajmującego się tworzeniem set designu dla doświadczeń kulinarnych. W 2010 roku wyjechała do Londynu gdzie ukończyła z wyróżnieniem roczne studia Foundation Diploma in Arts and Design na uczelni London Collage of Communication ( University of Arts London). W 2011 roku studentka Design Academy Eindhoven, uważaną za jedną z najbardziej prestiżowych uczelni projektowych na świecie. Od 2012 roku kontynuowała studia projektowe na School of Form w Poznaniu, które ukończyła dyplomem licencjackim w 2015 roku. Prezentowała swoje prace na wystawach w Polsce (m.in. Łódź Design Festiwal 2013, Kids Love Design 2016 w Szczecinie), w Wielkiej Brytanii (m.in. London Design Week 2013, British Ceramics Biennale 2013), w Japonii (Tokio Design Week 2014), Indonezji (Ambasada Polski „Polish Design in the Middle of”), na Litwie („Polish Design in the Middle of”), w Belgii („Polish Trash Design”), w Nowym Jorku ( Pratt Mahnattan Gallery).

https://www.behance.net/martaszostek

Agata Kiedrowicz
Kuratorka, krytyczka oraz edukatorka designu.
Pracuje interdyscyplinarnie, na styku humanistyki, sztuki i designu. Szczególnie interesuje ją projektowanie dla zmysłów.
Sensoryczną wiedzę wykorzystuje we własnej praktyce. Wraz z Martą Szostek prowadzi studio projektowe SUPERGIRLS DO DESIGN, specjalizujące się w tworzeniu scenografii i doświadczeń kulinarnych. Stworzyła dwa autorskie zapachy w projekcie „Kuchenne sensorium”. Bada sensoryczne praktyki artystów i projektantów, publikując teksty i wywiady w branżowej prasie (m.in. Design Alive, KUKBUK, USTA, Newsweek Slow, FUTU, Monitor Magazine, TUU Magazyn, Notes Na 6 Tygodni/Bęc Zmiana) oraz w wydawnictwach naukowych.
Wykłada w School of Form, Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Collegium da Vinci, gdzie kieruje studiami podyplomowymi z obszaru mody i nowych mediów. Współpracuje z projektantami, artystami, instytucjami kultury i sztuki.
Kuratorka wielu wystaw, m.in. „Polish Design Island”, „To czuć! Projektowanie dla zmysłów” pokazywanych m.in. na Arena Design 2017, w ramach konferencji TEDx “Senses”, podczas Vienna Design Week, Brussels Design September, Łódź Design Festival oraz w przy ambasadzie RP w Kopenhadze. Uważa, że dobry smak oznacza czułą i uważną postawę wobec ludzi i rzeczywistości.

Udostępnij

Dostępność cyfrowa