5. URODZINY galerii TWORZĘ SIĘ

289
0
Udostępnij
Kiedy:
Czerwiec 1, 2019@11:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2019-06-01T11:00:00+02:00
2019-06-01T11:15:00+02:00

Mieszcząca się w budynku Domu Kultury „13 Muz” galeria sztuki (dla dzieci) TWORZĘ SIĘ obchodzi 5. urodziny. Z tej okazji, oraz przy okazji DNIA DZIECKA, Fundacja Las Sztuki i „13 Muz”  zapraszają do wspólnego świętowania. W programie wydarzenia znajdą się warsztaty, tort i koncert przygotowany z myślą o najmłodszych i ich opiekunach. Gościem specjalnym urodzin będzie piosenkarka, kompozytorka i cymbalistka Ania Broda.

Na wszystkie wydarzenia z okazji 5 urodzin galerii TWORZĘ SIĘ i Dnia Dziecka obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania na www.bilety.fm.

Program:

Godz. 11:00 – „Melo Liryka Zakwita Muzyka” – warsztaty muzyczno-literackie dla dzieci 4-7 lat.

MIEJSCE: Sala edukacyjna, DK „13 Muz”.

Warsztaty dla dzieci w wieku 4-7 lat i ich opiekunów, w których głównymi bohaterami będą len, gryka, lawenda i róża. Będą to zajęcia w trakcie,  których powstaną piosenki i wierszyki, melorecytacyjne zabawy związane ze światem roślin oraz gry dla dzieci o charakterze tradycji ludowej i działania podejmujące tematy literatury dziecięcej. Warsztaty inspirowane będą motywami polskiej tradycji. Sprawdzimy kto zna i potrafi zatańczyć ”Maczek” a kto zagra z nami w grę „Pani Róża”?

Warsztaty poprowadzi Ania Broda. Piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Wokalistka obdarzona niepowtarzalnym głosem, posługuje się techniką śpiewu “białego”. Autorka tekstów, kompozytorka, aranżerka. Tworzy bardzo różnorodną w formie, nieprzewidywalną w stylu, absolutnie unikalną muzykę marzeń i wrażeń. Gra muzykę etno, jazz, folk, pop, tworzy muzykę dla dzieci.

Udział dziecka w warsztatach możliwy jest wyłącznie w obecności opiekuna.

Liczba miejsc ograniczona.

Zajęcia odbywają się bez butów (dzieci i dorośli).

Czas trwania zajęć 45 min.

WSTĘP: udział w warsztatach jest możliwy jedynie za pobraniem bezpłatnej wejściówki dostępnej na www.bilety.fm

 Godz. 12:30 – URODZINOWY TORT w galerii TWORZĘ SIĘ w DK „13 Muz”.

MIEJSCE: TWORZĘ SIĘ w DK „13 Muz” (wejście od ul. Tkackiej)

Godz.13:15 – KONCERT ANI BRODY NA 5 URODZINY galerii TWORZĘ SIĘ – dla dzieci od 4 lat i ich opiekunów.

MIEJSCE: Sala kominkowa DK „13 Muz”.

Muzyczno-literacki koncert o etno zabarwieniu. Ania Broda zagra i zaśpiewa najmłodszym piosenki śmieszne, mądre, czasem dziwne, liryczne, fantastyczne, bajeczne i oświećcie, i o wietrze…Będzie to wydarzenie dla dzieci, które stanowić będzie połączenie poezji i muzyki tworzonej przez cymbały, pianino, magiczne dzwonki i lirę korbową.  Koncert będzie słowno-dźwiękowo-rytmicznym eksperymentem a w trakcie jego trwania uczestnicy zmierzą się szybką nauka wpadających w ucho melodyjek i tworzeniem muzycznych obrazów do tekstów.

Udział dziecka w koncercie możliwy jest wyłącznie w obecności opiekuna. Liczba miejsc ograniczona. Koncert odbywa się bez butów (dzieci i dorośli). Czas trwania koncertu: 60 min.

WSTĘP: Udział w koncercie jest możliwy jedynie za pobraniem bezpłatnej wejściówki dostępnej na www.bilety.fm. Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury13 Muz”.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektów „TWÓRCZE 5×5” oraz „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie”. Współfinansowane jest przez Miasto Szczecin oraz dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Sponsorem wydarzenia Pomerania Brokers sp. z o.o.

Partnerzy: Wydział Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, Szczecińska Agencja Artystyczna, Szkoła Podstawowa TAK, Kashart, Księgarnia FIKA, Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenie KAMERA, Ogólnopolski Festiwal Animacji „O!PLA.

Udostępnij