30.09. / „Kabaret Janusza rozśmiesza i wzrusza” – program rozrywkowy Salonu Artystycznego Seniorów z „13 Muz” – „Weekend seniora z kulturą”

815
0
Udostępnij
Kiedy:
wrzesień 30, 2023@17:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2023-09-30T17:00:00+02:00
2023-09-30T17:15:00+02:00

30.09.2023 sobota g. 17:00

Artyści z Salonu Artystycznego Seniorów zapraszają na komediowo-kabaretowy program rozrywkowy, w którym zaprezentują się aktorzy Teatru Janusza, zespół Szczecińskie Muzy, grupa poetycka Ars Poetica – czyli wszystkie formacje artystyczne SAS. Na program złożą się wyśmienite monologi, utwory satyryczne, lubiane i znane oraz zupełnie nowe piosenki, skecze i zabawne scenki, tym samym zapowiada się zabawa na całego i śmiechu co niemiara.

Teatr Janusza to amatorska grupa teatralna seniorów, która działa od roku w Domu Kultury „13 Muz”, jako część projektu Salon Artystyczny Seniorów. Teatr tworzy spektakle teatralne i programy poetyckie. Ma już na swoim koncie dużą liczbę programów artystycznych prezentowanych z powodzeniem na Muzowej scenie, kilka znaczących spektakli teatralnych, takich jak m.in. „Wałęsa moja miłość”, „Słowo stało się ciałem, czyli Seksodyna”, „Muza” oraz „Endorfina, czyli radosny powrót na Ziemię” – spektakl dla dzieci. Spektakle Teatru Janusza były wielokrotnie prezentowane także w innych ośrodkach kultury poza Szczecinem.

Szczecińskie Muzy jest niedawno powstałą formacją wokalną wywodząca się z Salonu Artystycznego Seniorów i tworząca własne programy artystyczno-wokalne. Zespół zadebiutował z powodzeniem andrzejkowym widowiskiem muzycznym pt. „Jadą wozy kolorowe…”. W skład nowo powstałej grupy wchodzą: Jolanta Janus, Teresa Nowak-Misarko, Halina Wojtczak, Brygida Laska i Dana Miechowicz oraz Ewa Nowak, która jest opiekunką artystyczną zespołu.

Grupa Poetycka Ars Poetica to grono artystów seniorów, tworzących własne kompozycje literackie, wiersze i programy poetyckie w ramach Salonu Artystycznego Seniorów. Grupa ma już za sobą kilka programów zrealizowanych w „13 Muzach”, w których prezentowała własną twórczość oraz utwory wybranych ulubionych autorów.

Salon Artystyczny Seniorów Domu Kultury „13 Muz” składa się z osób związanych ze szczecińskim środowiskiem artystów amatorów, którzy swój wolny czas przeznaczają na aktywność twórczą dla siebie samych oraz dla szerokiej publiczności. Jest to grupa bardzo aktywnych społecznie i artystycznie seniorów, która od ponad 5-ciu lat działa pod egidą Domu Kultury „13 Muz”. Głównym zadaniem SAS jest tworzenie programów artystycznych i rozrywkowych, nie tylko dla seniorów w Domu Kultury „13 Muz”, animowanie działań twórczych, organizacja wydarzeń artystycznych, współpraca z Uniwersytetami Trzeciego Wieku w naszym województwie, szczecińskimi klubami seniora oraz innymi instytucjami kultury. SAS tworzy także cykliczne spotkania ze sztuką, prezentacje ciekawych dokonań artystycznych w ciągu całego sezonu. Najważniejszą i zarazem największą imprezą artystyczną tworzoną przez SAS są Zachodniopomorskie Spotkania Artystyczne Seniorów – czyli przegląd twórczości artystycznej seniorów województwa zachodniopomorskiego. Ostatnia edycja odbyła się w maju br. w Domu Kultury „13 Muz”. Opiekunem artystycznym SAS jest Janusz Janiszewski.

Opieka artystyczna i reżyseria: Janusz Janiszewski

Wykonawcy: Artyści Salonu Artystycznego Seniorów z Domu Kultury „13 Muz”

Miejsce: Sala Kominkowa

Wstęp wolny

Weekend seniora z kulturą
Wydarzenie odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji „Weekend seniora z kulturą” organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach której seniorzy mogą skorzystać bezpłatnie lub za symboliczną opłatą z oferty instytucji kultury w całej Polsce. Inicjatywa ta przynosi wiele radości wszystkim jej uczestnikom oraz zachęca seniorów do aktywnego życia w życiu kulturalnym.

W tym roku akcja odbędzie się w dniach 29 września – 1 października wpisując się tym samym w obchodzony 1 października Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, zwany też Światowym Dniem Seniora.

Fot. Andrzej Pardon

Wydarzenie na FB

Udostępnij

Dostępność cyfrowa