29.10. / „Tym, którzy odeszli” – pamięci Gosi Jarmoc – Zaduszki Jazzowe 2021

452
0
Udostępnij
Kiedy:
październik 29, 2021@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-10-29T19:00:00+02:00
2021-10-29T19:15:00+02:00

29.10.2021 piątek g. 19:00

Zaduszki Jazzowe 2021 poświęcamy pamięci Małgorzaty Gosi Jarmoc.                               

Zapraszamy wszystkich fanów jazzu i muzyki pokrewnej, ale też tych, którzy chcą powspominać swoich idoli, wielkich artystów, znanych muzyków oraz przyjaciół, znajomych, sąsiadów i tych wszystkich związanych ze szczecińską sceną muzyczną, a których już niestety między nami nie ma.

Koncert „Tym, którzy odeszli” Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego to kontynuacja wieloletniej tradycji przypominania i wspominania muzyków, wokalistów, artystów, dziennikarzy, działaczy muzycznych, ludzi kultury, sceny, estrady, którzy przez lata związani byli ze środowiskiem muzycznym Szczecina, a których nie ma już niestety wśród nas.

W trakcie tego wyjątkowego koncertu chcemy wspominać tych wszystkich, którzy już nieco wcześniej lub całkiem niedawno odeszli od nas, ale zapisali się w naszej pamięci. Chcemy uczcić ich pamięć najlepiej, jak umiemy – ich muzyką, którą tworzyli i wykonywali lub muzyką, którą oni najbardziej lubili.

Zaduszki Jazzowe 2021 poświęcamy w sposób szczególny Gosi Jarmoc, wspaniałej wokalistce, przyjaciółce, wspaniałej osobowości scenicznej, a nade wszystko dobremu duchowi naszego Stowarzyszenia, którego członkiem Gosia była od wielu lat. Gosi odeszła od nas w lutym 2021 roku nagle i niespodziewanie. Wydawało się, że wygrała już z chorobą, powróciła na scenę, znowu wspaniale śpiewała. Zawsze radosna i uśmiechnięta i życzliwa dla wszystkich. Nagły nawrót choroby każe dzisiaj mówić nam o Gosi w czasie przeszłym. Dlatego ten koncert właśnie Jej chcemy poświęcić.

Z pewnością w naszej pamięci na zawsze pozostaną… Helena Majdaniec, Karin Stanek, Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Czesław Niemen, Franciszek Walicki, Jarosław Śmietana, Tomasz Stańko, Jacek Nieżychowski, Wacław Czech, Stefan Lubkowski, Stanisław Modelski, Marek Mac, Grzegorz Grzyb i wielu, wielu innych…

W koncercie wystąpią szczecińscy muzycy jazzowi, rockowi i bluesowi, którzy z potrzeby serca chcą wspomnieć swoich kolegów, nauczycieli, znajomych, a czasami dawnych idoli. Przede wszystkim muzycy chcą oddać hołd Gosi Jarmoc, z którymi przez wiele lat współpracowała.

Wykonawcy zadeklarowali również, że pomimo różnic stylistycznych, w swoim repertuarze nie zapomną o piosenkach i standardach ulubionych i wykonywanych przez lata przez Gosię. 

Organizator: Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe
Partner: Dom Kultury „13 Muz”

Współfinansowane ze środków Miasta Szczecin

Więcej na www.zsj.com.pl

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: 30 zł / www.bilety.fm

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów.fm: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na stronie www.13muz.eu

Wydarzenie na FB

Link do biletów

Udostępnij

Dostępność cyfrowa