29.04. / Koncert w ramach XIII Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego

547
0
Udostępnij
Kiedy:
kwiecień 29, 2022@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2022-04-29T19:00:00+02:00
2022-04-29T19:15:00+02:00

29.04.2022 piątek g. 19:00 / Wydarzenie w ramach: Zbiórka dla uchodźców z Ukrainy

Brak wolnych miejsc – wszystkie wejściówki zostały już pobrane.

Wystąpią:
Italian Duo: Valentina Renesto – saksofon, Francesca Simonelli – saksofon
Ryszard Żołędziewski – saksofon
Marek Werpulewski – fortepian
Prowadzenie koncertu: Dariusz Samól

Program:
Wolfgang A. Mozart – Sonata for Bassoon and Cello K. 292 (arr. Giuseppe Bruno)
Edouardo Dinelli – Suite „Emotiduo” (World Premiere)
Trad.- Hatuna yihudit
Bela Bartok – 6 Romanian Dances 
Michael Dulitsky Elegyia
Pedro Iturralde – Pequena Czarda

Valentina Renesto
Studiowała grę na saksofonie najpierw w Konserwatorium w Parmie pod kierunkiem Massimo Ferraguti, a następnie w Konserwatorium La Spezia, które ukończyła z wyróżnieniem. Równolegle do studiów instrumentalnych i edukacyjnych, otrzymała także dyplom magisterski w specjalności Artistic Direction and Music Management w Konserwatorium Boccherini” w Lucce oraz na uniwersytecie w Pizie. Artystka uczestniczyła w kursach mistrzowskich u mistrzów saksofonu: M. Ferraguti, J. Y. Formeau, M. Marzi, A. Tavernini, F. Moretti, G. Scarlatti i M. Falaschi. Obecnie jest nauczycielem saksofonu w La Spezia Liceo Musicale „V. Cardarelli”. Prowadziła także mistrzowskie warsztaty w Rubinstein Academy (Düsseldorf), Akademii Sztuki w Szczecinie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego, w Pontebba Sax Festival (Udine – Italy), oraz Truman State University (Missouri). W 2010 roku założyła własny kwartet saksofonowy pod nazwą „ExclusIVe Quartet”, w którym gra na saksofonie sopranowym. Zespół koncertuje we Włoszech i za granicą, nagrał też płytę dla wytwórni Sheva. Dla tej samej wytwórni artystka nagrała płytę z muzyką Ryszarda Straussa z towarzyszeniem sopranistki Moniki Benvenuti i pianisty Giuseppe Bruno. Jako solistka występuje z towarzyszeniem fortepianu i orkiestry zarówno we Włoszech jak i innych krajach Europy i w Azji.

Francesca Simonelli
W 2007 roku ukończyła z wyróżnieniem studia saksofonowe w Konserwatorium „G. Puccini” w La Spezia pod kierunkiem Marco Falaschi. Ukończyła także studia licencjackie w specjalnościach solistycznej oraz nauczycielskiej. Koncertuje we Włoszech i poza granicami kraju, m.in. podczas International Festival Santa Fiora, International Festival Cinque Terre, Stagione Musicale Lucchese, MPS Bank Brussels w Belgii, Academy Z. Ismagilov Ufa w Rosji i wielu innych. Jako muzyk uniwersalny, dobrze czuje się w różnych stylach muzycznych, zarówno jako solistka, jak i w zespołach kameralnych, w muzyce klasycznej, jazzowej i teatralnej, współpracując z wieloma znanymi włoskimi muzykami i aktorami. Od 2011 roku gra na saksofonie tenorowym w „ExclusIVe Saxophone Quartet”, zespołem który zwyciężył w wielu konkursach, miał także okazję nagrywać dla Radia Watykańskiego i wystąpić na wielu prestiżowych scenach, jak Teatro Goldoni Livorno, Museo del Bargello Florence, Luoghi della Musica La Spezia, 93° Stagione Concertistica Messina Sicily, Cinque Terre Season, Palazzo Blu Museum Pisa, Teatro Astoria Lerici, Piano Concert Season Bayreuth (Niemcy). Wielu współczesnych włoskich kompozytorów dedykowało zespołowi swoje utwory. Należą do nich E. Dinelli, G. Bruno, A. Fabbri, A. Bellandi, C. Ferrari, A. Nicoli i inni. Francesca Simonelli uczy saksofonu i zespoły kameralne w Liceo Musicale „Niccolò Forteguerri” w Pistoia (Włochy).

Ryszard Żołędziewski
Studia w zakresie gry na saksofonie klasycznym odbył w Konservatorium für Musik und Theater Bern-Hochschule der Künste Bern w Szwajcarii. W Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu obronił tytuł doktora oraz doktora habilitowanego sztuk muzycznych. Z recitalami saksofonowymi i koncertami kameralnymi występował w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Jako solista koncertował z orkiestrami w Polsce, Austrii, Belgii, Białorusi, Izraelu, Kanadzie, Kazachstanie, Niderlandach, Rosji oraz na Łotwie i Ukrainie. Kształcił studentów uczelni wyższych w ramach lekcji mistrzowskich w Polsce, Austrii, Belgii, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Izraelu, Kazachstanie, Niderlandach, Niemczech, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, USA na Białorusi, Litwie, Łotwie i Ukrainie. Zrealizował nagrania 4. płyt CD oraz uczestniczył w nagraniach dla radia i telewizji. W Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu zatrudniony jest na stanowisku profesora, gdzie kształci studentów w zakresie gry na saksofonie klasycznym oraz pełni funkcję Kierownika Katedry Instrumentów Dętych, Perkusji i Akordeonu.

Miejsce: Sala Kominkowa

Wstęp – bezpłatne wejściówki / www.bilety.fm

Prowadzimy także zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy.

Zbieramy: art. higieny osobistej, szampony, mydła, żele pod prysznic, gąbki, szczoteczki i pasty do zębów, ręczniki (nowe), art. higieny osobistej dla kobiet: tampony, podpaski, bielizna, płyny do higieny intymnej, maszynki do golenia, kremy.

Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Wydarzenie na FB

Link do wejściówek

Udostępnij

Dostępność cyfrowa