29.01. / Szczecińskie Wierszogranie – Jerzy Filar

800
0
Udostępnij
Kiedy:
styczeń 29, 2024@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2024-01-29T19:00:00+01:00
2024-01-29T19:15:00+01:00

29.01.2024 poniedziałek g. 19:00

Jerzy Filar – rozpoznawany w świecie muzycznym od wczesnych lat 70-tych, gdy wraz z grupą przyjaciół założył, dzisiaj już określany jako kultowy, zespół Nasza Basia Kochana. Wtedy właśnie powstały słynna „Samba sikoreczka” czy „Za szybą” (Całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę…). Te i wiele innych przebojów wciąż brzmi świeżo i aktualnie. Kocha bossa novę i na niej oparł wiele swoich kompozycji.

Zakopiańczyk, wulkan energii, na scenach od 50. lat, niezmiennie gromadzi komplety publiczności w salach koncertowych i podczas wydarzeń plenerowych. Jest leworęczny, gra „na lewą stronę”. Swoje płyty nagrywa z czołówką polskich muzyków jazzowych, m. in.: Januszem Skowronem,  Zbigniewem Jaremko, Krzysztofem Ścierańskim, Krzysztofem Herdzinem, Robertem Lutym, Krzesimirem Dębskim czy Jerzym Główczewskim.

Posługując się gitarą, harmonijką ustną i swoim specyficznym, nieco chrapliwym głosem, potrafi wydobyć niezwykłą głębię z tekstów swoich i Jacka Cygana. Osobowość sceniczna, duże poczucie humoru, niezwykła wokalistyka sprawiają, że jego koncerty cieszą się niesłabnącą popularnością. Wywodząc się z nurtu piosenki autorskiej ceni sobie bezpośredni kontakt z publicznością. Spotkania z Jerzym Filarem są refleksyjne i liryczne, ale też przepełnione humorem, a nawet z elementami stand’upu, jednak dobrze wyważonymi.

Na scenie w Sali Kominkowej Pałacu pod Głowami artyście towarzyszyć będą Piotr Engwert (gitara basowa) oraz Andrzej „Kwiatek” Kwiatkowski (perkusja, akordeon).

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: 40 zł / 50 zł (w dniu koncertu) / www.biletomat.pl

Bilety są dostępne na stronie: www.biletomat.pl i w punkcie stacjonarnym biletomatu: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” (Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – punkt w CIKiT znajduje się po lewej stronie). Punkt stacjonarny biletomatu czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00.

Wydarzenie na FB

Udostępnij

Dostępność cyfrowa