do 25.07. / Galeria Foyer – Fotoraport muzyczny – wystawa fotografii szczecińskich fotoreporterów

366
0
Udostępnij
Kiedy:
czerwiec 27, 2021@16:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-06-27T16:00:00+02:00
2021-06-27T16:15:00+02:00

27.06.2021 niedziela g. 16:00

Wystawa czynna do 25.07.2021 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00 oraz w trakcie trwania wydarzeń.

Wstęp wolny – zapisy na zwiedzanie wystawy po 27.06.: m.tyczka@13muz.eu

W dniu 27 czerwca (niedziela) o godz. 16:00 zapraszamy do Galerii Foyer na otwarcie wystawy – obowiązują wejściówki dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Wystawa zaprezentuje fotografie reporterskie z koncertów i występów muzycznych. To fotografie wykonane przez szczecińskich fotoreporterów współpracujących od wielu lat z lokalnymi mediami i instytucjami kultury. Fotografia najpierw ich ciekawiła, a potem stała się pasją i zawodem. Mimo upływu lat i coraz większych zbiorów fotografii mody, przyrody, sportu czy muzyki, nadal fotografują. Zmieniają się aparaty, tematy i okoliczności, ale pasja pozostaje. Na wystawie zostaną pokazane prace następujących twórców:

Cezary Aszkiełowicz – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, kierunek Fotografia. Od 2003 roku pracuje w szczecińskim oddziale Gazety Wyborczej. Współpracuje
z Agencją Fotograficzną Gazeta i Reutersem. Realizuje się w fotografii prasowej, ale ma również na koncie udział w kilkudziesięciu wystawach oraz publikacje książkowe i albumowe, związane głównie ze Szczecinem i regionem.  Laureat konkursów fotograficznych Grand Press Photo, BZWBK Press Foto a także kilku innych krajowych i lokalnych.

Ryszard Pakieser – na początku, we wczesnej młodości, był szeroki obrazek marki Druh i pokojowa ciemnia fotograficzna. Potem zamiłowanie do fotografii zmieniło się w zawód. Od 1981 roku współpracuje
z fotoreporterami szczecińskich gazet. To była prawdziwa szkoła prasowej fotografii u Jurka Undry, Zbyszka Jodkowskiego, Marka Czasnojcia i Sławomira Borka. Od 1990 roku jest fotoreporterem w Kurierze Szczecińskim. Szczególnie chętnie fotografuje koncerty i sport.

Włodzimierz Piątek – fotoreporter, ukończył Wyższe Studium Fotografii i Filmu. Przez wiele lat pracował
w Polskiej Żegludze Morskiej jako instruktor fotografii i filmu, gdzie prowadził AKF CUMA, którego członkami byli marynarze, rybacy, pracownicy lądowi i studenci WSM. W czasach funkcjonowania Zakładów Przemysłu Odzieżowego „Dana” fotografował modę. Ale również spektakle Operetki Szczecińskiej, a potem Opery Na Zamku i Piwnicy przy Krypcie na Zamku. W swoim dorobku ma również fotografie dla Teatrów Polskiego i Współczesnego oraz relacje fotograficzne z koncertów jazzowych. Znany jest jego akt, który wykonał na wystawę Polska Wenus. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. odznaczony nagrodą dziennikarską Super Kaczką. Współpracował z Gazetą Wyborczą. W ostatnich latach zajmuje się fotografią przyrodniczą.

Robert Stachnik – fotoreporter z ponad 30 letnim stażem. Przez dwadzieścia lat związany był z Kurierem Szczecińskim, a od kilkunastu lat współpracuję z ogólnopolskimi agencjami fotograficznymi m.in. Reporter Poland, PAP oraz Ringier Axel Springer Polska. Realizuje też wiele projektów fotograficznych dla instytucji, urzędów, firm i klientów indywidualnych. Obecnie wykonuje usługi fotoreporterskie dla Redakcji Online oraz Działu Kreatywnego w Polskim Radiu Szczecin.

Sebastian Wołosz – szczeciński fotoreporter, z fotografią związany od lat ’90. Swoje pierwsze kroki stawiał w zakładzie fotograficznym, z czasem zaczął zajmować się fotografią reportażową i tak rozpoczął prace
w szczecińskich mediach. Początkowo związany z Gazetą Wyborczą, a od 10 lat z Głosem Szczecińskim. Od wielu lat współpracuje również ze szczecińską filharmonią oraz ze Szczecińską Agencją Artystyczną dokumentując koncerty i wydarzenia.  Jego zdjęcia wykonane podczas koncertów m.in. Szczecin Jazz Festiwal pojawiają się na stronach międzynarodowych czasopism.

Kurator: Magdalena Tyczka

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Wydarzenie na FB

Fot. Robert Stachnik  – Inspektor Jass na tropie, czyli jazz z historią w tle

Link do wejściówek

Udostępnij