25.06. / Koncert Szczecińskiego Kwintetu „Feliks Nowowiejski Quintet”

238
0
Udostępnij
Kiedy:
czerwiec 25, 2022@18:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2022-06-25T18:00:00+02:00
2022-06-25T18:15:00+02:00

25.06.2022 sobota g. 18:00

Program koncertu: Kwintet klarnetowy h-moll op. 115 Johannesa Brahmsa

Wykonawcy:
Piotr Mazowiec – klarnet
Joanna Hajkiewicz – skrzypce
Miriam Świdrów – skrzypce
Zuzanna Bogusławska – altówka
Klaudia Naworska – wiolonczela

Piotr Mazowiec – absolwent ZSM II st. w Szczecinie im. Feliksa Nowowiejskiego oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku im. Stanisława Moniuszki. Laureat 3-go miejsca na Konkursie Klarnetowym w Poznaniu, laureat 3-go miejsca na Konkursie Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim, laureat 2-go miejsca na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Sztokholmie.

Joanna Hajkiewicz – dwukrotna stypendystka Prezydenta Szczecina, laureatka międzynarodowego konkursu im. Josefa Muzika w Czechach, skrzypaczka w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, klasy skrzypiec profesora Marcina Baranowskiego. Brała udział w festiwalach Jugendsymphonieorchester Eifel-Ardennen w Luksemburgu, Poznańska Wiosna Muzyczna, Neofonia, Turniej Muzyków Prawdziwych. Podczas studiów współpracowała z zespołami kameralnymi i symfonicznymi takimi jak: Musiqe Moderne, Cooperate Orchestra, Schumann Youth Orchestra Sinfonietta Polonia. Jest członkinią kolektywu Wrocławskiego Narodowego Forum Muzyki – „West Side Sinfonietta”, Orkiestry Collegium Balticum, Orkiestry Camerata Stargard.

Miriam Świdrów – absolwentka ZSM II st. w Szczecinie im Feliksa Nowowiejskiego i Akademii Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Łodzi. Obecnie kontynuuje studia magisterskie w Akademii Sztuki w Szczecinie. Koncertowała w Polsce i Europie jako muzyk orkiestrowy i kameralny m.in. w Danii, Niemczech, Islandii. Swój warsztat skrzypcowy doskonaliła na różnych kursach mistrzowskich z Marcinem Baranowskim, Kają Danczewską. Jako muzyk orkiestrowy współpracowała m.in. z Krzesimirem Dębskim i Ole Farshou.

Zuzanna Bogusławska – absolwentka ZSM II st. w Szczecinie im. Feliksa Nowowiejskiego, magister sztuk w klasie altówki na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Klaudia Naworska – absolwentka ZSM II st. w Szczecinie im. Feliksa Nowowiejskiego oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku im. Stanisława Moniuszki, aktualnie studentka Akademii Sztuki w Szczecinie. Laureatka Międzynarodowego Konkursu Kameralnego.

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: 20 zł / www.bilety.fm / Link do biletów

Bilety są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Wydarzenie na FB

Udostępnij