25.01. / Szczecińska Trzynastka – orkiestra dęta DK „13 Muz”: Koncert   Noworoczny

1003
0
Udostępnij
Kiedy:
styczeń 25, 2022@18:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2022-01-25T18:00:00+01:00
2022-01-25T18:15:00+01:00

25.01.2022 wtorek g. 18:00

Szczecińska Trzynastka – orkiestra dęta Domu Kultury „13 Muz” zaprasza na Koncert Noworoczny. Podczas występu zabrzmią popularne utwory muzyki pop oraz muzyki filmowej artystów takich jak: Carlos Santana, Pharrell Williams, John Williams, Hans Zimmer.

Mateusz Kupski – dyrygent

Szczecińska Trzynastka – orkiestra dęta została powołana z inicjatywy Waldemara Kulpy, dyrektora Domu Kultury „13 Muz” przez Mateusza Kupskiego, dyrektora artystycznego i dyrygenta orkiestry.

Celem Orkiestry jest propagowanie idei zjednoczenia społeczności muzyków grających na instrumentach dętych, nie zważając, czy ktoś jest amatorem, uczniem czy profesjonalistą, a także zaszczepienie tradycji orkiestr dętych w naszym mieście. Chcielibyśmy, by występy Orkiestry odbywały się wszędzie tam, gdzie możemy muzyką umilać czas mieszkańcom Szczecina oraz turystom odwiedzającym miasto – na scenach wewnętrznych i plenerowych, podczas świąt i wydarzeń kulturalnych. Łączymy wiele pokoleń muzyków, dlatego w skład zespołu wchodzą: Zespół Dęty Blaszany Domu Kultury „13 Muz”, uczniowie szczecińskich szkół muzycznych, studenci Akademii Sztuki, emerytowani muzycy z Filharmonii oraz Opery, a także szkoleni przez nas amatorzy – osoby bez wykształcenia muzycznego, ale z muzyczną pasją. W orkiestrze gra obecnie 25 osób.

Organizacją i prowadzeniem zespołów zajmuje się Mateusz Kupski, na co dzień pełniący funkcję pierwszego puzonisty w orkiestrze Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracował z wieloma orkiestrami polskimi i międzynarodowymi, m.in.: z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Filharmonią Gorzowską, Operą Śląską w Bytomiu, Filharmonią im. Józefa Elsnera w Opolu, I, CULTURE Orchestra. Mateusz Kupski jest również pedagogiem w ZPSM przy ul. Staromłyńskiej w Szczecinie oraz wykładowcą w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Więcej nt. orkiestry.

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: normalny 20 zł / ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy) 10 zł / www.bilety.fm

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Wydarzenie na FB

Zdjęcie wyróżniające: Robert Stachnik

Link do biletów

Udostępnij

Dostępność cyfrowa