25.01. / „Kabaret Janusza rozśmiesza i wzrusza” – program rozrywkowy Salonu Artystycznego Seniorów z DK „13 Muz”

406
0
Udostępnij
Kiedy:
styczeń 25, 2023@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2023-01-25T19:00:00+01:00
2023-01-25T19:15:00+01:00

25.01.2023 środa g. 19:00 / brak wolnych miejsc – wszystkie bilety zostały już sprzedane

Artyści z Salonu Artystycznego Seniorów zapraszają na noworoczny komediowo-kabaretowy program rozrywkowy, w którym zaprezentują się aktorzy Teatru Janusza, zespół Szczecińskie Muzy, grupa poetycka Ars Poetica – czyli wszystkie formacje artystyczne SAS.

Na program złożą się wyśmienite monologi, utwory satyryczne, lubiane i znane oraz zupełnie nowe piosenki, skecze i zabawne scenki. Nie zabraknie też poetyckich akcentów, tych bardziej wzruszających. Jednym słowem nasz program to crème de la crème zebrany z całej kilkuletniej działalności Salonu oraz wiele zaskakujących niespodzianek.

Pojawi się również sam Gałczyński – patron Domu Kultury „13 Muz”, ponieważ styczeń jest miesiącem urodzin poety i tradycyjnie już naszymi prezentacjami przywołujemy pamięć o mistrzu słowa polskiego – w tym także słowa groteskowego.

Teatr Janusza to amatorska grupa teatralna seniorów, która działa od roku w Domu Kultury „13 Muz”, jako część projektu Salon Artystyczny Seniorów. Teatr tworzy spektakle teatralne i programy poetyckie. Ma już na swoim koncie dużą liczbę programów artystycznych prezentowanych z powodzeniem na Muzowej scenie, kilka znaczących spektakli teatralnych, takich jak m.in. „Wałęsa moja miłość”, „Słowo stało się ciałem, czyli Seksodyna”, „Muza” oraz „Endorfinki, czyli radosny powrót na Ziemię” – spektakl dla dzieci. Spektakle Teatru Janusza były wielokrotnie prezentowane także w innych ośrodkach kultury poza Szczecinem.

Szczecińskie Muzy jest niedawno powstałą formacją wokalną wywodząca się z Salonu Artystycznego Seniorów i tworząca własne programy artystyczno-wokalne. Niedawno zespół zadebiutował z powodzeniem andrzejkowym widowiskiem muzycznym pt. „Jadą wozy kolorowe…”. W skład nowo powstałej grupy wchodzą: Jolanta Janus, Teresa Nowak-Misarko, Halina Wojtczak, Brygida Laska i Dana Miechowicz oraz Ewa Nowak, która jest opiekunką artystyczną zespołu.

Grupa Poetycka Ars Poetica to grono artystów seniorów, tworzących własne kompozycje literackie, wiersze i programy poetyckie w ramach Salonu Artystycznego Seniorów. Grupa ma już za sobą kilka programów zrealizowanych w „13 Muzach”, w których prezentowała własną twórczość oraz utwory wybranych ulubionych autorów.

Salon Artystyczny Seniorów Domu Kultury „13 Muz” składa się z osób związanych ze szczecińskim środowiskiem artystów amatorów, którzy swój wolny czas przeznaczają na aktywność twórczą dla siebie samych oraz dla szerokiej publiczności. Jest to grupa bardzo aktywnych społecznie i artystycznie seniorów, która od ponad 5-ciu lat działa pod egidą Domu Kultury „13 Muz”. Głównym zadaniem SAS jest tworzenie programów artystycznych i rozrywkowych, nie tylko dla seniorów w Domu Kultury „13 Muz”, animowanie działań twórczych, organizacja wydarzeń artystycznych, współpraca z Uniwersytetami Trzeciego Wieku w naszym województwie, szczecińskimi klubami seniora oraz innymi instytucjami kultury. SAS tworzy także cykliczne spotkania ze sztuką, prezentacje ciekawych dokonań artystycznych w ciągu całego sezonu. Najważniejszą i zarazem największą imprezą artystyczną tworzoną przez SAS są Zachodniopomorskie Spotkania Artystyczne Seniorów – czyli przegląd twórczości artystycznej seniorów województwa zachodniopomorskiego. Najbliższa edycja odbędzie się w maju 2023 roku w Domu Kultury „13 Muz”. Opiekunem artystycznym SAS jest Janusz Janiszewski.

Scenariusz i reżyseria: Janusz Janiszewski
Wykonawcy: Artyści Salonu Artystycznego Seniorów z Domu Kultury „13 Muz”

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: 10 zł / www.bilety.fm / brak wolnych miejsc – wszystkie bilety zostały już sprzedane

Bilety są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Wydarzenie na FB

Udostępnij

Dostępność cyfrowa