24.10. / Galeria Foyer – „Grossmystiker trifft Kunstfotograf”

581
0
Udostępnij
Kiedy:
październik 24, 2021@18:00 – listopad 21, 2021@16:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-10-24T18:00:00+02:00
2021-11-21T16:00:00+01:00

24.10.2021 niedziela g. 18:00

Po wernisażu zapraszamy na spotkanie z Timmem Stützem oraz Eweliną Kamińską – Ossowską – profesor filologii germańskiej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Wystawa czynna: 24.10. – 21.11.2021 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00 oraz w trakcie trwania wydarzeń.

Wstęp wolny

W dniu 24 października (niedziela) o godz. 18:00 zapraszamy do Galerii Foyer na otwarcie wystawy połączone ze spotkaniem – obowiązują wejściówki dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Wystawa „Grossmystiker trifft Kunstfotograf” prezentuje zdjęcia autorstwa Timma Stütza opatrzone cytatami Karola Maya.

Ten artystyczny dialog zaistniał dzięki wydanej w 2018 roku antologii tekstów Maya „Märchen und Visionen”, w której teksty pisarza zostały zilustrowane współczesnymi fotografiami Timma Stütza.

Zebrane w tomie utwory charakteryzuje mistyczny wymiar, typowy dla późniejszej twórczości prozaika i odbiegający od utartego wizerunku autora powieści przygodowo-podróżniczych.

Wystawa „Grossmystiker trifft Kunstfotograf” prezentuje dwadzieścia fotografii z tekstami Karola Maya pochodzącymi z późnego etapu twórczości pisarza. To teksty charakteryzujące się fascynacją mistycyzmem, baśniowością i ideami pacyfistycznymi autora. Symboliczny dialog współczesnego fotografa z autorem przełomu XIX i XX zaistniał dzięki projektowi Towarzystwa Karola Maya (Karl-May-Geselschaft). Wystawa „Grossmystiker trifft Kunstfotograf” pochodzi z Karl-May-Museum w Radebul.

Timm Stütz (ur. w 1938 w Dreźnie) – niemiecki artysta fotograf, uhonorowany tytułami Artiste FIAP (AFIAP) oraz Excellence FIAP (EFIAP). Członek Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Członek honorowy Związku Polskich Fotografów Przyrody. Członek honorowy Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego. Timm Stütz od początku lat 80. XX wieku mieszka i pracuje w Polsce, w Glinnej. Jest współorganizatorem polsko-niemieckiej współpracy fotograficznej (IFO – Scanbaltic i Grupy 10) oraz licznych warsztatów,  sympozjów fotograficznych, wystaw międzynarodowych. Jest autorem albumów fotograficznych i książek o tematyce marynistycznej oraz fotograficznej. Brał aktywny udział w Międzynarodowych Salonach Fotograficznych, organizowanych pod patronatem FIAP, zdobywając wiele medali, nagród, wyróżnień, dyplomów, listów gratulacyjnych.

Wydarzenie odbywa się w ramach Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Współpraca:
Książnica Pomorska
Biblioteka Niemiecka – Goethe – Institut

Koordynacja: Magdalena Tyczka

Miejsca: Sala Kominkowa, Galeria Foyer

Wstęp wolny – ograniczona liczba miejsc / www.bilety.fm

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Wydarzenie na FB

Link do wejściówek

Udostępnij

Dostępność cyfrowa