09.10. / Szczecińskie Wierszogranie: Piotr Selim i Hanna Lewandowska  

1398
0
Udostępnij
Kiedy:
październik 9, 2021@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-10-09T19:00:00+02:00
2021-10-09T19:15:00+02:00

09.10.2021 sobota g. 19:00 –  koncert został odwołany – przepraszamy za zmiany w programie

Hanna Lewandowska – poetka piosenki.
Od 30 lat współpracuje z Piotrem Selimem – kompozytorem i wokalistą, dla którego pisze teksty piosenek. Piosenki tego autorsko – kompozytorskiego duetu wielokrotnie były nagradzane, m.in.: na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Spotkaniach  Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, „Łaźni” w Radomiu, „Spotkaniach  Bardów” we Włocławku, Spotkaniach Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK w Myśliborzu, „Oranżerii” w Radzyniu Podlaskim, Spotkaniach z Piosenką Autorską w Biłgoraju, „Kamieniu Wiary” w Siedlcach, Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie, Festiwalu „Złota Kropla” w Świnoujściu i innych konkursach o zasięgu ogólnopolskim.

Teksty Hanny Lewandowskiej z muzyką i w wykonaniu Piotra Selima znalazły się na autorskich płytach Lubelskiej Federacji Bardów wydanych przez firmę fonograficzną Dalmafon: „Na żywo w Hadesie” (1999 r.), Imperium (2004 r.) „Tygiel” (2007 r.),  „Dycha w Trójce” (2009 r.), „Koncert Jubileuszowy” (2014 r.), „Bardziej” (2018 r.). Utwór „Szukam Twoich śladów” stanowiący III część skomponowanej przez Piotra Selima kantaty „Z ziemi wiernej” został opublikowany w wydawnictwie Jan Paweł II: „Wyrażam radość, że Lublin żyje…” (Gaudium, Lublin 2012). Piosenki: „Ty nie jesteś ty bywasz” oraz „Bądź wyłącznie dlatego” zostały opublikowane w albumie „Tryptyk dla Fryderyka” (Polihymnia, 2010 r.). Debiutancka, solowa płyta Piotra Selima „W rytmie bolera” wydana przez firmę Dalmafon w 2012 r. zawiera 14 tekstów Hanny Lewandowskiej.

Hanna Lewandowska jest stypendystką Stowarzyszenia ZAiKS za tekst Tryptyku „Moje miejsca – Mój dom, Moje miasto, Moja ojczyzna”.

Autorka i pomysłodawczyni programu „Jestem tu, jestem z Tobą” którego premierowe wykonanie miało miejsce w Centrum Spotkania Kultur w roku 2018 oraz oratorium (Po)mosty – napisanego z okazji 450-lecia podpisania Unii Lubelskiej, którego premierowe wykonanie odbyło się 1 lipca 2019 roku w kościele oo. Dominikanów w Lublinie.

Piotr Selim – kompozytor, wokalista, aranżer, producent muzyczny, pianista ze stopniem doktora sztuki, akompaniator dla niezliczonej ilości piosenkarzy i kilkudziesięciu chórów, wykonawca muzyki klasycznej w repertuarze składającym się utworów Fryderyka Chopina, Johannesa Brahmsa czy Sergiusza Prokofiewa, jeden z muzyków tworzących Kwintet Tanguillo wykonujący tanga Astora Piazzolli. Brał udział w nagraniach ponad 50 płyt. Od 22 lat współtworzy Lubelską Federację Bardów, zespół z którym nagrał 13 płyt CD i DVD. Jest jednym z wokalistów zaproszonych przez laureata Grammy 2014 Włodka Pawlika do koncertu-spektaklu „Wieczorem”, w którym zaśpiewał wiersz J. Czechowicza „Elegia uśpienia”. Jest także autorem muzyki do spektaklu teatralnego „Machia” według scenariusza i w reżyserii Juliusza Machulskiego. Piotr Selim to laureat Nagrody Artystycznej Miasta Lublin za 2014 rok. W 2016 otrzymał także Medal Prezydenta Miasta Lublin, a w roku 2017 Medal 700-lecia Miasta Lublin. To również stypendysta Stowarzyszenia ZAiKS oraz stypendysta Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury w latach 2015 i 2017. Od 30 lat komponuje i wykonuje muzykę przede wszystkim do tekstów poetki piosenki Hanny Lewandowskiej.

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: 40 zł / 50 zł (w dniu koncertu) / www.bilety.fm

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Wydarzenie na FB

Link do biletów

Udostępnij

Dostępność cyfrowa