23.09. / Pan Górski i SPółka – Kamasutra Niewinności

469
0
Udostępnij
Kiedy:
wrzesień 23, 2023@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2023-09-23T19:00:00+02:00
2023-09-23T19:15:00+02:00

23.09.2023 sobota g. 19:00

Zespół Pan Górski i SPółka zaprasza do chwili wytchnienia i refleksyjnej podróży po świecie poezji, liryki w towarzystwie przyjemnych, akustycznych dźwięków. Autorskie kompozycje Sebastiana Górskiego nawiązują do miłości, przemijania, poszukiwania swojego miejsca w świecie jak również z przymrużeniem oka komentują rzeczywistość.

W marcu 2017 r. ukazała się debiutancka płyta „Trzech Bardów”, gdzie znalazło się 10 autorskich kompozycji Sebastiana Górskiego. Podczas XII Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije” w Bydgoszczy (10-11.06.2017) zespół zdobył II miejsce w kategorii „Pojedynek z Mistrzem” oraz wygrał najbardziej prestiżową nagrodę publiczności.

W kwietniu 2019 r. zespół wydał drugą płytę pt. „Rozmowa Śmierci z Miłością”. Podczas trasy promującej płytę zespól zagrał koncerty mi.in. w Krakowie w Piwnicy pod Baranami, w Bydgoszczy w Otwartej Przestrzeni Światłownia, w Miejskich Ośrodkach Kultury w Policach i w Goleniowie, w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku oraz dwa koncerty w Anglii.

W kwietniu 2021 r. zespół ukończył nagrywanie trzeciej płyty pt „Kamasutra niewinności”, która ukazała się w maju 2022 r. We wrześniu 2021 r. podczas XVI Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije” w Bydgoszczy zespół zdobył I miejsce w kategorii „Pojedynek z Mistrzem”.

Koncerty zespołu Pan Górski i SPółka to nie tylko uczta dla miłośników słowa i muzyki, ale przede wszystkim atmosfera spotkania z przyjaciółmi, gdzie zaciera się granica pomiędzy artystą a widownią. To podróż w krainę poezji, gdzie liryka, tęsknota, miłość i poszukiwanie swojego miejsca w świecie splatają się z humorystyczną opowieścią o codziennym życiu. Na koncercie słuchacze usłyszą zarówno autorskie kompozycje zespołu, jak i piosenki Jacka Kaczmarskiego czy Aloszy Awdiejewa.

Podczas koncertu zespół będzie promował swoją trzecią płytę „Kamasutra Niewinności”. To 14 autorskich piosenek, w których pojawiają się wątki dotyczące okruchów przeszłości, strachu i niemożności powrotu do tego, co już minęło a co stanowi  o naszej teraźniejszości a równocześnie jest zalążkiem naszej przyszłości. 

Tytuł odzwierciedla przewrotność naszej egzystencji, pełnej sprzeczności, ale jednocześnie „niewinnej”, egzystencji, w której poszukujemy światła aby uczynić nasze życie pełniejszym i piękniejszym.

Serdecznie zapraszamy na wieczór pełen wzruszeń ze sporą dawką humoru.

Członkowie zespołu:
Sebastian Górski – tekściarz, gitarzysta, perkusista, zainspirowany twórczością Jacka Kaczmarskiego. Przez 15 lat był perkusistą szczecińskiego Quo Vadis, dziś gra w zespole Nikt. Tym razem całkowicie skupiony na swojej drugiej stronie, tzn. na tekstach, które ujrzały światło dzienne i przy pomocy przyjaciół zamieniły sie w niesamowity, magiczny projekt.

Tomasz Skaya – lider i założyciel Quo Vadis ponad 30 lat na scenie, basista, wokalista. Na co dzień gra ostrą bezkompromisową muzykę, jednakże w projekcie Pan Górski i SPółka odsłania swoje liryczne oblicze.

Przemysław Nowak – wirtuoz akordeonu. Na scenie jest od 25. lat. Założyciel zespołu Rockasta.

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: 40 zł / www.bilety.fm

Bilety są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Wydarzenie na FB

Udostępnij

Dostępność cyfrowa