22.10. / Babilon vol. 9 – „Liście z drzew spadają masłem na dół.” Nastała jesień

529
0
Udostępnij
Kiedy:
październik 22, 2021@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-10-22T19:00:00+02:00
2021-10-22T19:15:00+02:00

22.10.2021 piątek g. 19:00 – Babilon vol. 9

Zapraszamy na dziewiątą edycję imprezy wyłącznie dla kobiet, która tym razem odbędzie się pod hasłem: „Liście z drzew spadają masłem na dół.” Nastała jesień.

W programie:
1. Rozmowa z profesorem zwyczajnym, Jerzym Sieńko – jednym z najlepszych transplantologów w Polsce, wychowawcą wielu doktorantów, specjalizantów i rzeszy studentów. Pokory i spokoju ducha poszukuje w systematycznych wyjazdach do Kenii, gdzie w szpitalu, w głębi kraju, operuje w ramach wolontariatu miejscowych chorych. Tam właśnie odnajduje prawdziwy sens życia oraz odkrywa wielką mądrość ludów, które z pozycji zachodu uznawane są za „prymitywne”… „Nic z tych rzeczy! – Mówi profesor Sieńko. Jeśli ktoś jest tu „prymitywny” to bardziej my, mieniący się „cywilizowanymi”, ale bez zmrużenia oka podążającymi za „złotym cielcem” bezmyślnej konsumpcji, alienującym indywidualizmem i totalnym brakiem szacunku dla człowieka, który miał czelność nie być takim, jakim wymaga od niego nasza jednowymiarowa cywilizacja. Operując najbardziej chorych, którym życie uratować może już tylko „dar” od zmarłych w postaci organów, wciąż ściga się ze śmiercią, która raz jest przed nim, a nieraz za nim. „Życie to nieustająca ucieczka przed śmiercią”. Ale ilekroć uda się ją przed nieuchronnym końcem przechytrzyć, wywołuje uśmiech tryumfu na twarzy profesora… Rozmawiać z profesorem będzie Dimitris Dymitriadis, ale udział publiczności jest jak najbardziej wskazany.

2. Anita Koman – znakomita i utalentowana, a do tego charyzmatyczna wizażystka, a przy okazji właścicielka Studia Wizażu i Pielęgnacji. Zajmuje się nie tylko stroną praktyczną właściwego wyglądu i pielęgnacji urody, ale i stroną dydaktyczną prowadząc szkolenia i pokazy tak dla profesjonalistów, jak i bezpośrednich odbiorców, Pań! W dziewiątej edycji Babilonu Anita Koman przedstawi II część podstaw teoretycznych oraz wiele praktycznych tricków, które pomogą Paniom wyglądać tak, jak sobie wymarzyły! A w kontynuacji programu zobaczą Panie między innymi:

– jak nakładać podkład i o czym trzeba pamiętać
– pokaz sposobów nakładania różnych rodzajów makijażu z udziałem publiki
– dobór właściwych kosmetyków do rodzaju cery oraz ich kolorów
– makijaż wegański – dlaczego właśnie on, część druga prelekcji i prezentacji

3. Recital gitarowy Magdaleny Kowalczyk – jednej z najzdolniejszych gitarzystek młodego pokolenia w Polsce, artystką o różnych obliczach tego instrumentu. Pochodząca z Sieradza Magdalena Kowalczyk w swej grze łączy styl klasyczny oraz fingerstyle. Jest laureatką Fingerstyle Feeling Festiwal oraz Warsaw Fingerstyle Festiwal. W 2018 roku wydała swoją pierwszą płytę pod tytułem Emotions , na której znajdują się autorskie kompozycje gitarzystki. Magdalena ukończyła szkołę muzyczną PSM I i II stopnia na gitarze klasycznej.
W trakcie swojej nauki zgłębiała również podstawową wiedzę o gitarze akustycznej. W 2019 roku ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika sztuki muzycznej, zaś w 2020 roku rozpoczęła studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Występowała w Berlinie, Frankfurcie, Hamburgu, Mannheim oraz w Warszawie, Krakowie, Kielcach, i w Szczecinie. W jej repertuarze, poza autorskimi kompozycjami, znajdują się słynne utwory klasyczne najważniejszych kompozytorów, a także współczesna muzyka rozrywkowa.

Prowadzącym Babilon oraz autorem scenariusza będzie znany szerzej z działalności muzycznej, szczeciński Grek, Mitro Dymitriadis.

Miejsce: Sala Kominkowa

Wstęp wolny – ograniczona liczba miejsc / www.bilety.fm

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Wydarzenie na FB

Link do wejściówek

Udostępnij

Dostępność cyfrowa